Aktualności, Polecamy

Aleja Hochbergów otwarta

To historyczne wydarzenie już za nami. W środę uroczyście otwarto Aleję Rodziny Hochbergów, przy bramie w parku książańskim (obok Mauzoleum). Trakt, który był dotąd bezimienny otrzymał nazwę rodu, który niegdyś był właścicielem zamku i okolicznych terenów.

Wałbrzych, 17.05.2017. Uroczyste nadanie alei w parku książańskim imienia Rodziny Hochbergów. fot. Jacek Zych / FORUM

Uroczystego otwarcia dokonali książę Bolko von Pless z małżonką księżną Marie-Elisabeth, prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej, przewodnicząca rady miejskiej Wałbrzycha, dr Maria Romańska, prezes Zamku Książ w Wałbrzychu Rafał Wiernicki oraz prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn.

Z inicjatywą nazwania bezimiennej alei w parku biegnącej od ul. Wrocławskiej (za rondem przy palmiarni aż do bramy lubiechowskiej przy mauzoleum i dalej do skrzyżowania z ulicami Piastów Śląskich i Jeździecką) wyszła działająca od pięciu lat Fundacja Księżnej Daisy von Pless. Radni miejscy przyklasnęli pomysłowi i przyjęli stosowną uchwałę.

Fot. użyczone/Fundacja Księżnej Daisy von Pless/Jacek Zych

18 maja 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica