Anioły wyniosły Górników na szczyt

Tego się mało kto spodziewał. Po dwóch turach spotkań zespół futbolu amerykańskiego z Wałbrzycha wskoczył na fotel lidera tabeli grupy zachodniej II ligi Stało się to po niedzielnym zwycięstwie Miners z Angels Toruń 28:14.

Spotkanie rozpoczęło się od dwóch efektownych akcji obu drużyn, które w obu przypadkach zakończyły się przyłożeniami, co dało remis 7:7. Potem dzięki znakomitej postawie Oskara Wypycha gospodarze wyszli na prowadzenie 14:7, które dzięki temu samemu zawodnikowi podwyższyli po chwili wynik do stanu 21:7. Wypych najpierw zaliczył interception, a potem zdobył także przyłożenie i podwyższył kopnięciem. W trzeciej kwarcie Angels wzięli się do pracy, dzięki czemu zmniejszyli dystans dzielący ich od ekipy Miners do 7 oczek (21:14). To było jednak wszystko na co tego dnia stać było torunian. W czwartej ćwiartce wałbrzyszanie znów przejęli inicjatywę i ostatecznie pokonali rywali 28:14.
Dzięki temu zwycięstwu Górnicy objęli fotel lidera grupy zachodniej II ligi futbolu amerykańskiego. Teraz czeka ich dłuższa przerwa w rozgrywkach. Na boisko wrócą 20 lipca, by zmierzyć się u siebie z Jaguars Kąty Wrocławskie.