Kultura, Polecamy

Antoni Krupa w Pretekście

Art Cafe Pod Pretekstem w Wałbrzychu zaprasza w piątek, 26 lipca o godzinie 20:00 na koncert Antoniego Krupy, jednej z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jednej z nielicznych dziś prawdziwych osobowości radiowych. W programie bluesowe i rockowe ballady.

Antek Krupa, dziennikarza Radia Kraków i człowiek – instytucja. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Jako dziennikarz i znawca muzyki brał udział w programie radia BBC na temat legendarnej sesji nagraniowej Milesa Davisa „Kind of Blue”. Jako barwny komentator krakowskiej sceny muzycznej napisał pełną anegdot książkę o historii krakowskiego jazzu „Miasto błękitnych nut”. Jako że – jak sam mówi – śpiewać i grać nie potrafi, nagrał autorską płytę, w nagraniu której udział wzięli najlepsi krakowscy muzycy: m.in. Jarek Śmietana (również autor większości kompozycji i aranżacji), Jorgos Skolias, Paweł „Baby” Mąciwoda czy Adam Czerwiński. W 2012 roku płyta „Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze” ukazała się nakładem Radia Kraków. Swoją pasją do muzyki od 40 lat zaraża słuchaczy Radia Kraków, od lat też wspiera, promuje i pomaga zaistnieć na antenie i w muzycznym świecie młodym uzdolniony zespołom i wykonawcom. Jest skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie (dzieli się nią m.in. ze studentami Krakowskiej Szkoły Jazzu), a prywatnie – właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych oraz miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Bilety: 20 zł.
Red. (ala)
Fot. użyczone/Joanna Kostrzewska

26 lipca 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica