Aktualności, Polecamy

Autobusem i pociągiem na jednym „papierze”

To pomysł skierowany głównie do turystów, ale nie tylko. Na jednym bilecie będzie można już od 1 kwietnia pojechać pociągiem na przykład z Wrocławia do Wałbrzycha. A potem podróżować komunikacją miejską w naszym mieście. 

„Bilet Zintegrowany Jednorazowy Wałbrzych Tam i Powrót” w dniu swojej ważności uprawnia jego posiadacza do jednego przejazdu pociągiem Kolei Dolnośląskich S.A., w relacji „tam/powrót”. Umożliwia też nieograniczoną liczbę przejazdów na wszystkich liniach komunikacyjnych w okresie ważności biletu w publicznym transporcie zbiorowym na terenie gminy Wałbrzych.

Zintegrowany bilet obowiązujący w Wałbrzychu ma być atrakcyjny finansowo dla osób korzystających z komunikacji autobusowej i kolejowej, gdyż będzie tańszy od osobno zakupionego biletu kolejowego i tego w komunikacji miejskiej, np. jednorazowego, czasowego 24-godzinnego. Sprzedaż wspomnianych biletów będzie prowadzona wyłącznie przez Koleje Dolnośląskie S.A., w związku z czym gmina Wałbrzych nie będzie ponosiła kosztów ich druku oraz dystrybucji.

Bilety będzie można kupić już od 1 kwietnia. Ma być przeznaczony głównie dla turystów planujących jednodniowe wycieczki, ale nie tylko, bowiem teraz wybierając się z Wrocławia do Wałbrzycha i tego samego dnia wracając, można będzie kupić bilet połączony w przejazdówkę na autobusy wałbrzyskiej komunikacji miejskiej.

– To nowatorski projekt, ale wiemy, że jest takie zapotrzebowanie – informuje Bogusław Rogiński z ZDKiUM w Wałbrzychu. – Bilet ma kosztować 7 zł (normalny) i 3,5 zł (ulgowy). Kwota ta będzie przy kasie doliczana do ceny biletu kolejowego.

SCB

Fot. archiwum

9 marca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica