Aż 4:0 na do widzenia

Ostatni mecz tego sezonu w III lidze nie wyszedł piłkarzom Górnika, którzy polegli w Zdzieszowicach 0:4. To było też odzwierciedlenie ich słabej postawy w przekroju całej rundy. Biało-niebiescy opuszczają ligę w kiepskim stylu.

Zabrze_Gornik

Ruch, mający przed starciem z podopiecznymi Roberta Bubnowicza szanse na awans o klasę wyżej, był w każdym elemencie zespołem lepszym. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, choć wynik mógł być wyższy. Na prowadzenie miejscowych wyprowadził w 32 min Mateusz Szatkowski, który głową trafił do siatki Górnika. Krótko przed przerwą drugiego gola dla drużyny ze Zdzieszowic zdobył Dariusz Zapotoczny dobijając strzał Szatkowskiego.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Przyjezdni nie mieli czym straszyć w ataku i nieporadnie próbowali konstruować akcje ofensywne, a gospodarze, mający przewagę na boisku, jeszcze dwukrotnie wpisali się na listę strzelców. W obu przypadkach dokonał tego Szatkowski. Mimo wygranej Ruchu nad biało-niebieskimi do II ligi awansował GKS 1962 Jastrzębie.

Ruch Zdzieszowice – Górnik Wałbrzych 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Szatkowski (32), 2:0 Zapotoczny (42), 3:0 Szatkowski (56), 4:0 Szatkowski (63)

Górnik: Jaroszewski – Tobiasz, Tyktor, Michalak, Krzymiński, Morawski, Popowicz (46 Bogacz), Dec, Bronisławski, Surmaj, Migalski (46 Sobiesierski).