Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Jedlina Zdrój, Polecamy

Bardzo skuteczne bransoletki

Władze Jedliny-Zdroju i Głuszycy w kwietniu podpisały umowę z firmą Comarch i wyposażyły 32 mieszkańców w „Bransoletki życia”. To pierwsza tego typu inicjatywa na Dolnym Śląsku. Są już pierwsze efekty działania programu.

„Bransoletki życia” to niewielkie, elektroniczne urządzenia, przypominające zegarek. Pozwalają na szybkie wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia życia za pomocą jednego przycisku. Bransoletki wyposażone są w czujnik tętna, moduł GPS i przycisk SOS. Umożliwiają zdalne monitorowanie stanu zdrowia i w razie potrzeby szybką reakcję, nawet bez udziału użytkownika. Dane z bransoletki przesyłane są do Centrum Zdalnej Opieki Medycznej iMed24, gdzie całodobowo specjaliści monitorują te dane i w każdej chwili mogą odpowiednio zareagować – na przykład wezwać pogotowie.
– Z badań satysfakcji naszych podopiecznych wynika, że o sto procent powiększyło się poczucie bezpieczeństwa tych ludzi. Wiedzą, że nawet w sytuacji lękowej mogą w każdej chwili liczyć na to, że ktoś z drugiej strony się odezwie. Daje to poczucie bezpieczeństwa i szybkość ewentualnego działania. Dwa przypadki, które mieliśmy w Jedlinie-Zdroju i Głuszycy udowodniły, że opaska ratuje życie – mówi burmistrz Jedliny-Zdroju Leszek Orpel.
Podczas kilku miesięcy na terenie obu gmin ponad 160 razy interweniowali teleopiekunowie iMed24 w związku z niepokojącymi odczytami z urządzeń. W dwóch krytycznych przypadkach użytkownicy za pomocą funkcji „SOS” sami zgłosili problemy – zostały do nich wysłane Zespoły Ratownictwa Medycznego, co ocaliło im życie.
– Jesteśmy w piątym miesiącu funkcjonowania programu i mamy już pewne doświadczenia. Najważniejsza i najcenniejsza jest informacja, że dzięki temu uratowaliśmy ludzkie życie – opaska zadziałała na tyle skutecznie, że senior przy zawale serca nacisnął stosowny przycisk, po dziesięciu minutach była karetka i dzięki temu żyje. Myślę, że to jest najlepsza rekomendacja dla tego pomysłu. Chcemy wpisać do tego programu kolejne opaski i rozszerzyć grupę osób, które będą wyposażone w tego typu urządzenia – dodaje Roman Głód, burmistrz Głuszycy.
SCB
Fot. użyczone (UM Jedlina-Zdrój)

5 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica