Aktualności, Polecamy

Bartnica z nowym zezwoleniem

Marszałek województwa dolnośląskiego wydał Kopalniom Surowców Skalnych w Bartnicy koncesję na wydobywanie melafiru ze złoża w Rybnicy Leśnej. Decyzja ta wieńczy trwające aż 6 lat starania spółki o nowe zezwolenie.

bartnica_koncesja

– Działania zmierzające do uzyskania koncesji rozpoczęliśmy w kwietniu 2011 roku. Pokonaliśmy w tym czasie nie tylko wyjątkowo długą, ale też trudną i wyboistą drogę. Tym bardziej cieszy pomyślne dotarcie do celu – mówi Jakub Madej, prezes KSS Bartnica. – Możliwość kontynuacji wydobycia melafiru w Rybnicy Leśnej wpłynie pozytywnie nie tylko na gospodarczy rozwój regionu, ale także zapewni pracę i godne życie ponad 40 etatowym pracownikom spółki oraz około 100 podwykonawcom z dotkniętego bezrobociem regionu. Odkąd bowiem w czerwcu 2015 roku wygasła poprzednia koncesja, ludzie żyli w wielkiej niepewności – dodaje prezes Jakub Madej.

Władze KSS Bartnica zapewniają jednocześnie, że pamięta o zobowiązaniach, które spółka ma wobec otoczenia i będziemy się z nich wywiązywać jako uczestnik lokalnego życia społecznego.

W poprzedzającej wydanie koncesji decyzji środowiskowej burmistrza Mieroszowa znalazło się wiele warunków, które istotnie zmniejszają potencjalną uciążliwość działania Kopalni Melafiru w Rybnicy Leśnej. Ograniczenia spowodują, że nie zwiększy się transport urobku, a obowiązkiem  nałożonym na kopalnię jest m.in. monitoring przyrodniczy.

W Rybnicy Leśnej znajduje się najlepsze w Polsce złoże melafiru – kruszywa wykorzystywanego do budowy dróg i szlaków kolejowych. Melafir wydobywany jest tu od ponad 100 lat.

Fot. użyczone (KSS Bartnica)

14 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica