Polecamy, Sport

Baszta wygrała puchar prezesa

Osiem zespołów wzięło udział w halowym turnieju piłki nożnej orlików o puchar prezesa PUKS Victoria Wałbrzych. Najlepsi w zmaganiach, które odbyły się w hali Toyoty okazali się młodzi gracze Baszty Wałbrzych. 

Najpierw drużyny podzielone na dwie grupy eliminacyjne rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Do drugiej fazy awansowały po dwa najlepsze zespoły: Victoria Wałbrzych oraz AP Kamienna Góra II z pierwszej grupy i Football Academy Lwówek Śląski wraz z Basztą Wałbrzych z drugiej. Te ekipy utworzyły tzw. Ligę Mistrzów, a przegrani w eliminacjach zmierzyli się w Lidze Europejskiej o miejsca 5-8.

W finałowej batalii bardzo dobrze wypadli gracze Baszty, którzy kolejno pokonali 2:0 FA Lwówek Śląski, 4:0 Victorię Wałbrzych oraz 2:0 AP Kamienna Góra II i ostatecznie triumfowali w turnieju orlików. Victoria zajęła trzecią pozycję. Baszta zagrała w składzie: Dawid Szczepański, Hubert Korościk, Jakub Bożęcki, Bartosz Michalkiewicz, Bartosz Miernik, Paweł Jaworek, Jakub Borzęcki, Błażej Redo i Oskar Gołuch. Trenerem był Marek Figurski.

Najlepszym bramkarzem turnieju uznano Kacpra Szatana z Football Academy Lwówek Śląski, najlepszym piłkarzem został Paweł Dusza (Javoria Jawor), królem strzelców z 7 golami na koncie został Krystian Worski (Victoria Wałbrzych). Ponadto w każdej drużynie   statuetki otrzymali najlepsi zawodnicy wytypowani przez swoich trenerów.

Już 17 lutego Victoria Wałbrzych będzie organizatorem kolejnego turnieju w hali Toyoty. Tym razem w kategorii skrzatów, w którym wystąpi 12 zespołów.

Fot. użyczone (Baszta Wałbrzych)

5 lutego 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica