Aktualności, Polecamy

Będzie się wiele działo

W najbliższą niedzielę 14 stycznia w Wałbrzychu i całym regionie po raz 26. zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą, jaką przygotowały na ten dzień poszczególne samorządy. Cel WOŚP w tym roku to wyrównanie szans w leczeniu noworodków

WAŁBRZYCH

– Im bardziej szalony, oryginalny przedmiot, tym większą udaje nam się uzyskać kwotę. Czekamy na przykład na pamiątki z podróży, ozdoby, wyposażenie wnętrz, vouchery. Można je cały czas przynosić do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury na terenie Starej Kopalni oraz na Piaskowej Górze – zachęca Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Unikatowe wałbrzyskie serduszko, jak co roku szykuje, mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Będzie można także „wylicytować” m.in.: pióro z grawerem od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, kartę VIP do Aqua-Zdroju, górę Chełmiec, oryginalne anioły z ogólnopolskiego konkursu, gadżety fundacji WOŚP, zaproszenia na warsztaty i wydarzenia WOK czy vouchery do salonu fryzjerskiego.

14 stycznia w Wałbrzychu od rana kwestować będzie ponad 200 wolontariuszy. Jednym z nich jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Orkiestra zagra w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łzy. Na porady medyczne, badania zaprosi w tym dniu NZOZ Piaskowa Góra, ul. Główna 4. W Starej Kopalni będzie można także darować krew.

WALIM

– Szykujcie portfele, rozbijcie skarbonki, wyciągnijcie kasę ze skarpety. 14 stycznia podczas Finału WOŚP będziecie mieć okazję poczuć się jak prawdziwy pilot rajdowy – mówi Wioletta Sowa z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

W 2018 roku wyjątkowo do przejażdżek zaprosi aż 6 kierowców. Są to: Alek Terlecki , Maciek Wiatrak, Jarosław Niedźwiedzki, Roman Romelczyk, Krzysztof Chmielewski oraz Marcin Żarnowski. Sześć aut – każdy znajdzie coś dla siebie! – Gwarantujemy niezapomniane przeżycia. Takie cuda tylko w sztabie Walim – podkreślają organizatorzy.

BOGUSZÓW-GORCE

Tak, jak w latach ubiegłych będą tu grać przez dwa dni: 13 i 14 stycznia. W sztabie na rzecz WOŚP będzie można licytować m.in. złoty pierścionek (Pracowania Złotnicza Wiesław Cozac), kolację dla dwóch osób w Restauracji pod Lwami, „wiosenną metamorfozę” z Iwoną oraz Marcinem Modrzejewskimi czy pięciodniowy pobyt wraz z rejsem statkiem w Zagórzu Śląskim. 14 stycznia dla WOŚP zagra również Centrum Kulturalno-Kongresowe „Witold” w Boguszowie-Gorcach. Będzie magicznie, tanecznie oraz z dużą dawką dobrego humoru. Impreza rozpocznie się o godz. 16:00 programem dla najmłodszych, na których czekać będzie magiczna niespodzianka.

Dla starszych sympatyków orkiestrowego grania zaprezentuje się natomiast finalistka Mam Talent, mistrzyni Polski pole dance w kategorii solistka-debiutantka – Berenika Nienadowska. Atrakcyjnie zapowiadają się też licytacje, które z przymrużeniem oka poprowadzi znany kabareciarz Jarek Marek Sobański (kabaret Zachodni). O muzyczną oprawę wydarzenia zadba natomiast zespół Sekret. A na zakończenie o godz. 20:00 oczywiście „Światełko do nieba”.

Podczas imprezy serwowane będą również przepyszne, domowe ciasta, które zapewni Rada Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5.

CZARNY BÓR

Tu po raz pierwszy w historii utworzony został sztab WOŚP. W gminie tym razem również odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten szlachetny cel. Start o godz. 16.00  w hali sportowej w Gminnym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Borze.

GŁUSZYCA

Na scenie głuszyckiego Centrum Kultury wystąpią: Natalia Schubert, uczestnicy warsztatów nauki gry na gitarze oraz warsztatów wokalnych. Zobaczymy także pokazy tańca zumba w wykonaniu dzieci i dorosłych.

ŚWIEBODZICE

Tu finał będzie obfitował w mnóstwo niespodzianek. Będą występy, koncerty, licytacja, świebodziczanie będą robić najdłuższy ogon latawca a nasz finał pokaże w kilku wejściach na żywo telewizja TVN.

Świebodzicki finał obędzie się jak zawsze w hali sportowo-widowiskowej OSiR. o godz. 12:00 planowane jest oficjalne otwarcie, a wolontariusze – ponad setka młodych ludzi, uczniów świebodzickich szkół – od wczesnych godzin rannych będą kwestować na ulicach miasta.

– W programie naszego finału jest mnóstwo atrakcji, występy dzieci i młodzieży ze szkół, koncerty zespołów: Animacja z Wrocławia i Shapeless One ze Świebodzic; przez cały czas trwania finału działać będzie Fabryka Latawców Życia – będziemy bić rekord na najdłużsi ogon latawca; będą przejazdy samochodami terenowymi, złombol, grochówka za serduszko, słodkości, pomoc medyczna i oczywiście zbiórka krwi, która od lat towarzyszy naszym finałom – wylicza jednym tchem Zofia Marek, szefowa świebodzickiego Sztabu WOŚP. – Żelaznym punktem programu jest także licytacja gadżetów przekazanych przez przyjaciół Orkiestry. Mamy już m. in. obrazy, zdjęcia, vouchery na prawo jazdy, biżuterię – dary napływają cały czas. O godz. 20:00 tradycyjnym „Światełkiem do nieba” zakończymy nasz finał – dodaje.

SCB

Fot. użyczone/materiały organizatorów

13 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica