Kultura, Polecamy

Bez młodych ludzi ani rusz

W wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym im. Szaniawskiego szykują się dwa duże wydarzenia. To polska prapremiera spektaklu „Po nas choćby kosmos”. Drugą propozycją jest wyjątkowy projekt dla młodzieży.

„Z ogniem w głowie 3” to trzecia edycja polsko-niemieckich spotkań poświęconych nowej dramaturgii i teatrowi dla młodzieży, realizowana przez Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu we współpracy z partnerem niemieckim.

Punktem wyjścia tegorocznego wydarzenia jest skierowane do nastolatków pytanie o przyszłość świata, który być może się kończy albo zaczyna inaczej.

W dniach 16-19 listopada, podczas trwającego cztery dni projektu, odbędą się dwie premiery spektakli dla młodzieży, specjalnie na tę okazję wyprodukowane : „Po nas choćby kosmos” (tekst: Sibylle Berg, reżyseria: Paweł Świątek) oraz „Instytut Goethego” w reżyserii Cezarego Tomaszewskiego, trzy czytania nowych niemieckich tekstów (w tłumaczeniu Iwony Nowackiej).

Zapraszamy także na projekcję spektaklu Milo Raua „Five easy pieces”. Wydarzeniom towarzyszą spotkania z publicznością, prezentacje niemieckich i polskich specjalistów  (Henning Fangauf, Marcus Dross, Torsten Michaelsen, Agata Siwiak, Wojtek Faruga).

„Z ogniem w głowie 3”. to także warsztaty, spektakle, rozmowy i wielka debata z udziałem młodzieży. Wałbrzyska młodzież stanie się głównym gospodarzem tegorocznych spotkań.

To okazja do  dyskusji o tym, jakie miejsce zajmuje młodzież w polskim i niemieckim teatrze, którą toczyć będą goście z Niemiec i Polski. Do udziału w niej zapraszamy młodych wałbrzyszan i wszystkich zainteresowanych. Wydarzenia są otwarte dla wszystkich, a na wybrane pokazy obowiązują zapisy i rezerwacje.

Kuratorkami „Z ogniem w głowie 3” są Dorota Kowalkowska i Iwona Nowacka.

Szczegółowy program na stronie: www.teatr.walbrzych.pl. „Z ogniem w głowie 3” jest współfinansowane przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz ze środków z budżetu województwa dolnośląskiego. Partner projektu: Kinder- und Jugendtheaterzentrum in der Bundesrepublik Deutschland (Frankfurt am Main)

Partner Teatru: Goethe-Institut

Patronat medialny: Dialog

Prawa autorskie Sibylle Berg do sztuki reprezentuje Agencja ADiT

Informacje i rezerwacja biletów: Biuro współpracy z publicznością: tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety.

„Po nas choćby kosmos” (prapremiera)

Tekst: Sibylle Berg

Reżyseria: Paweł Świątek

Przekład: Iwona Nowacka

Scenografia i kostiumy: Karolina Mazur

Obsada: Karolina Bruchnicka, Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk

Joanna Łaganowska, Czesław Skwarek

Spektakl „Po nas choćby kosmos” według tekstu Sibylle Berg to przede wszystkim opowieść o Millenialsach – pokoleniu, które właśnie wchodzi w dorosłość. O fantazji na temat rzeczywistości ery cyfrowej, którą stworzyła wcześniejsza generacja babyboomersów.  O tym, że wyprawa na Marsa po lepszy świat nigdy nie będzie miała miejsca, jeśli jedyne, co mamy w zanadrzu, to bujna wyobraźnia. O wielkich czynach i kulcie niedojrzałości. O diagnozie współczesnych 30-latków i świecie, który funkcjonuje już niemal zupełnie na ich zasadach. O jałowych buntownikach przeciwko skrajnie prawicowym porządkom.

Prawa autorskie Sibylle Berg do sztuki reprezentuje Agencja ADiT.

Spektakl będący prapremierą tekstu Sibylle Berg zainauguruje tegoroczne „Z ogniem w głowie 3” Polsko-Niemieckie Spotkania z Teatrem dla Młodzieży.

Partner spektaklu jest: Wałbrzyski Ośrodek Kultury

Prapremiera polska: 16 listopada / godz. 19:00 / scena kameralna

Red

Fot. użyczone (Teatr Dramatyczny om. Szaniawskiego)

16 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica