Polecamy, Sport

Biegacze opanowali Jedlinę

Po raz trzeci w tej urokliwej miejscowości setki biegaczy spotkało się, by rywalizować na trudnych trasach. Najlepsi w Wodociągi Półmaratonie Górskim w Jedlinie-Zdroju okazali się Anna Więcek i Piotr Holly.   

Polmaraton_Jedlina

Pętlę, którą pokonywali uczestnicy trzeciej edycji imprezy, uważa się za jedną z najbardziej tajemniczych w Polsce. Lekkoatleci w zeszłą niedzielę nie tylko mieli okazję podziwiać uroki Jedliny, ale też odkryli kilka sekretów okolicznych gór. Zwiedzili choćby najdłuższy w kraju tunel kolejowy.

Wśród panów trasę 24 km najszybciej pokonał Piotr Holly z Wałbrzycha, który po dwóch trzecich dystansu „oderwał się” od peletonu i z przewagą prawie 4 min jako pierwszy minął linię mety. U kobiet triumfowała Anna Więcek z Wrocławia, która nad swoimi rywalkami zyskała jeszcze większą przewagę. Była szybsza od drugiej na mecie Karoliny Sobczak o bisko 6 min.

Tłumy startujących, doskonała organizacja i trudna technicznie trasa – tak uczestnicy zapamiętają minioną już edycję imprezy. Tymczasem już dziś wiadomo, że czwarta odsłona  biegu odbędzie się 21 maja przyszłego roku.

Wodociągi Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój – WYNIKI

Mężczyźni open

1.Piotr Holly (Wałbrzych) 1:42:23

2.Tomasz Gawroński (Jędrzejów) 1:46:19

3.Sławomir Sławiński (Kamienna Góra) 1:46:23

Kobiety open

1.Anna Więcek (Wrocław) 2:05:35

2.Karolina Sobczak (Wrocław) 2:11:37

3.Weronika Machowska (Linin) 2:14:25

Fot. użyczone

26 maja 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica