Polecamy, Sport

Biegiem na Grodno

Prawie stu uczestników wzięło udział w 10 jubileuszowym Biegu na Zamek Grodno. Był to III etap XIV Biegowego Turnieju Rycerskiego Szlakiem Zamków Piastowskich. Dziesiąte w historii zawody w Zagórzu Śląskim rozgrywano przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Najlepsi w kat, open kobiet i mężczyzn byli Paulina Janik oraz Piotr Holly.

bieg_grodno_2017

Uczestnicy mieli do pokonania trudną, górską trasę. Po starcie biegacze zdobywali szczyt góry Chojna, potem przecinali nieczynne torowisko kolejowe, docierając do Lubachowa. Dalej trasa wiodła do podstawy zapory wodnej gdzie na zawodników czekała słynna „ściana płaczu”. Piekielne podejście zboczem zapory wodnej dało się chyba wszystkim we znaki. Kolejnym odcinkiem trasy był bieg przez korony zapory wodnej oraz 1,5-kilometrowy dystans nad jeziorem Bystrzyckim. Dopiero wtedy można było zmierzyć się z podbiegiem na zamek, gdzie na dziedzińcu usytuowano metę.

Impreza odbyła się w ramach cyklu Grand Prix Idol 2017, była zaliczana do klasyfikacji ogólnopolskiej biegów górskich Mountrail. Organizatorem zmagań był Wałbrzyski Klub Biegacza Podzamcze Zamek Książ przy współpracy z Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu.

Wyniki open mężczyzn:

1.Piotr Holly 0:31:55

2.Robert Kubiak 0:32:33

3.Bartłomiej Wojsław 0:32:54

Wyniki open kobiet

1.Paulina Janik 0:31:56

2.Kinga Jurczyk 0:32:47

3.Joanna Hoja 0:34:24

Fot. użyczone (WKB Podzamcze Zamek Książ)

27 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica