Bielawianka dostała „piątkę” od Górnika

Drugoligowi piłkarze z Wałbrzycha nie zwalniają tempa, rozgrywając mecze sparingowe. W kolejnym spotkaniu kontrolnym zespół Roberta Bubnowicza rozgromił w Bielawie miejscową Bielawiankę. Nasi zwyciężyli aż 5:1.

„Po herbacie” było praktycznie po pierwszych 45 minutach. Przed przerwą na listę strzelców wpisali się kolejno Jan Rytko, Roman Maciejak i Marcin Orłowski. Po zmianie stron na 4:0 podwyższył Maciejak, po raz drugi w tym meczu trafiając do siatki rywali, a wynik ustalił Adrian Moszyk. Wcześniej gospodarze zdobyli honorowego gola.

Było to trzecie z rzędu tak efektowne zwycięstwo sparingowe biało-niebieskich. Wcześniej Górnik PWSZ rozgromił Polonię Świdnica i Orła Ząbkowice Śląskie. Przypomnijmy, że trzej ostatni nasi rywale grają w komplecie w III lidze dolnośląsko-lubuskiej.

W najbliższą sobotę w ostatnim meczu kontrolnym przed inauguracją zmagań ligowych piłkarze z Wałbrzycha zmierzą się u siebie z MKS-em Oława.

Bielawianka Bielawa – Górnik PWSZ Wałbrzych 1:5 (0:3)

Bramki dla Górnika: Maciejak 2, Rytko, Orłowski, Moszyk

Górnik PWSZ: Jaroszewski – Sawicki, Bartoš, Wojtarowicz, Zawadzki, Wepa, Morawski, Rytko, Zinke, Orłowski, Maciejak oraz Jarosiński, Łaski, Orzech, D. Michalak, Radziemski, Chajewski, Moszyk.