Kultura, Polecamy

Brave Kids już w Wałbrzychu

Wiemy już, kto zawitał do Wałbrzycha w ramach Brave Kids 2016. Sześć grup artystycznych, które wystąpią w ramach pokazu 20 czerwca w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia”, będzie reprezentowało Rumunię, Indonezję, Macedonię, Brazylię, Polskę i Nepal.

Brave_Kids_18.06

Spotkanie z odważnymi dziećmi już dziś, w poniedziałek o godzinie 18.00 w Starej Kopalni. We wtorek, 21 czerwca, o godzinie 17.30 odbędzie się tam spotkanie z liderami Brave Kids. Na paradę Brave Kids i występy organizatorzy zapraszają w niedzielę, 26 czerwca, o godzinie 15.00, które odbędą się podczas festynu przy Parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła na Podzamczu. Na wszystkie wydarzenie wstęp wolny. Artystyczne grupy, które gościmy w Wałbrzychu, znalazły nietypowy sposób na edukację dzieci. Rumuńskie Mini Art Show powstało jako alternatywna forma edukacji dla dzieci w każdym wieku z różnych środowisk. Ośrodek używa sztuki, głównie teatralnej, jako formy ekspresji, osobistego rozwoju i środka integrującego społeczność. Fundacja „Czerwony Nos” z Indonezji wspiera dzieci pochodzące z mniej uprzywilejowanych środowisk w ich edukacji i rozwoju artystycznym. Placówka dziecięca Babilon z Macedonii powstała w celu zapobiegania przestępczości nieletnich. Jej program koncentruje się na rozmaitych aktywnościach, które obejmują zajęcia i szkolenia w wielu obszarach, aby zagospodarować czas dzieci i uchronić je przed zagrożeniami. Z kolei w Brazylii Mais Caminhos („Więcej Ścieżek”) oferuje ambitnym dzieciom z faweli uzupełniającą edukację, pozwalając im na marzenia o wielkiej przyszłości, nieograniczonej obecną sytuacją. Fundacja ROKPA z Nepalu jest międzynarodową organizacją pomocy, która działa na rzecz rozwoju dzieci z wykluczonych środowisk. W ramach programu, samopomocowe podejście odgrywa najważniejszą rolę w edukacji, stanowiąc najefektywniejszy sposób na niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Polskę reprezentuje Grupa Tańców i Pieśni Ludowych w Wałbrzychu.

Red. ala

Fot. użyczone/Sławek Przerwa

18 czerwca 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica