Kultura, Polecamy

Brave Kids ponownie w Wałbrzychu

Stara Kopalnia była miejscem prezentacji grup międzynarodowego projektu Brave Kids. Nasze miasto już po raz piąty włączyło się czynnie do tej międzynarodowej kampanii.

Tegoroczna, dziewiąta w historii, edycja Brave Kids, to udział ponad 300 dzieci i młodzieży z 20 krajów świata z różnych kontynetów. W Polsce chęć przyjęcia młodych, utalentowanych artystów zgłosiło aż 9 miast, w tym i Wałbrzych. Podczas kilkunastodniowego pobytu w naszym kraju, młodzież będzie prezentować swoje umiejętności, kulturę, muzykę, taniec. Punktem kulminacyjnym i jednocześnie finałem tej akcji będzie wielkie widowisko, które odbędzie się we Wrocławiu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w tym roku do Wałbrzycha przyjechały dzieci z Hong Kongu, Pakistanu, Indii, Maroka i Buriacji. Oczywiście jak zwykle bardzo dużą aktywnością podczas pobytu uczestników Brave Kids wykazują się przedstawiciele Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych” i Szkoły Tańca Cordex. Pobyt młodych artystów pod Chełmcem obfituje w pokazy (podczas festynu parafialnego, czy Festiwalu Zupy), spektakle, występy, koncerty. Odbywają się również szkolenia edukacyjno-artystyczne. W Wałbrzychu finałowy występ odbędzie się 6 lipca w Starej Kopalni . Wtedy to międzynarodowa młodzież pożegna się z wałbrzyską publicznością.

Wałbrzyską edycję Brave Kids honorowym patronatem objął prezydent Roman Szełemej. Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Gminy Wałbrzych i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

1 lipca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica