Na sygnale, Polecamy

Brawo! Nie dała się oszukać

Metoda „na wnuczka” wciąż popularna. Policjanci z Wałbrzycha otrzymali niedawno kilka sygnałów o próbach wyłudzeń pieniędzy właśnie w ten sposób. Czujnością wykazała się zwłaszcza pewna 81-letnia kobieta, która zaraz po tym jak odebrała telefon od „wnuczka”, zadzwoniła na policję.

telefon

Tylko jednego dnia wałbrzyscy policjanci otrzymali aż 3 sygnały od mieszkańców miasta, których ktoś próbował naciągnąć. Wszystkie zgłoszenia dotyczyły próby wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka”. Jak ustalili funkcjonariusze, do zgłaszających dzwonił mężczyzna, który podszywając się za członka rodziny informował, że pilnie potrzebuje sporej gotówki.

Warto podkreślić, że wzorowo zachowała się pewna 81-letnia wałbrzyszanka, która nie dała się oszukać rzekomemu wnuczkowi. Natychmiast po rozmowie telefonicznej powiadomiła o wszystkim policję.

Wałbrzyscy policjanci cały czas apelują o ostrożność. Pamiętajmy, że jeśli osoba, podająca się przez telefon za krewnego, prosi o pieniądze, sprawdźmy czy jest to członek naszej rodziny. Natychmiast przerwijmy rozmowę i zadzwońmy do naszego krewniaka na numer, który posiadamy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym.

Fot. ilustracyjne/archiwum

10 listopada 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica