Aktualności, Polecamy

Budowa komisariatu wznowiona

Dokładnie 9 maja 2016 roku, przy ulicy Łączyńskiego w Szczawnie-Zdroju nastąpiło wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego Komisariatu Policji w Wałbrzychu z siedzibą w Szczawnie-Zdroju. Problemy z wykonawcą doprowadziły do wstrzymania inwestycji. Teraz na szczęście została ona wznowiona.

Przypomnijmy, że już 15 listopada 2011 roku w wałbrzyskim ratuszu ówczesny Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu insp. Ryszard Błażnik, prezydent Roman Szełemej i burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak podpisali „Porozumienie na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju”. Omówiono wstępne założenia lokalizacji i budowy nowego komisariatu policji, którym swoim zasięgiem działania obejmować ma Szczawno-Zdrój oraz północne dzielnice Wałbrzycha. Później kilka lat trwały procedury formalne i poszukiwania odpowiedniego terenu pod inwestycję. Wreszcie działkę przekazała na ten cel gmina uzdrowiskowa Szczawno-Zdrój. Pierwotnie prace przy budowie miały być zakończone w drugiej połowie stycznia 2019 roku. Postępowały w bardzo szybkim tempie i nagle ustały. Z terenu placu budowy zniknął sprzęt i przez kilka miesięcy nie działo się na terenie inwestycji zupełnie nic. Poprzedni wykonawca zrezygnował ze względu na kłopoty finansowe. Zgodnie z istniejącą procedurą zrobiono inwentaryzację budowy i ogłoszono nowy przetarg, który niczego niczego nowego do sprawy nie wniósł. Wreszcie pod koniec 2017 roku wyłoniono nowego wykonawcę, który podjął się wyzwania, jakim jest dokończenie budowy komisariatu. Nowym wykonawcą została firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. Zakończenie prac przewidywane jest na wrzesień 2020 roku.

– Budowa została wznowiona i nie jest zagrożona – mówi Marcin Świeży z wałbrzyskiej KMP. Zbudowanie nowego obiektu ma na celu poprawienie bezpieczeństwa mieszkańców Wałbrzycha i Szczawna-Zdroju oraz polepszenie warunków obsługi obywateli, a także podniesienie standardu pracy policjantów i pracowników cywilnych. – Chcemy poprzez tę budowę stworzyć lepsze warunku pracy funkcjonariuszom. Tak rozległa inwestycja to jedno z większych działań realizowanych na potrzeby dolnośląskiej policji – mówił wielokrotnie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Nowy komisariat ma składać się z 4 budynków, gdzie pracować będzie ponad 100 funkcjonariuszy policji. Obiekt będzie wyposażony w strzelnicę, parking oraz pomieszczenia dla psów służbowych. Wartość inwestycji opiewa na około 21 mln zł. Swoje dołożyły gmina Wałbrzych (milion złotych) i Szczawno-Zdrój, które nieodpłatnie przekazało działkę o wartości blisko 700 tys. zł. Inwestycja podlega Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po zakończeniu budowy likwidacji ulegną dwa komisariaty: nr I w dzielnicy Piaskowa Góra i nr V w dzielnicy Biały Kamień.

Prace przy ul. Łączyńskiego ruszyły pełną parą i jak mówią budowlańcy w najbliższym czasie nabiorą jeszcze tempa, bo do nadrobienia jest sporo straconego czasu. Nie podano jednak terminu zakończenia budowy komisariatu w Szczawnie-Zdroju.

SCB

Fot. (red)

25 listopada 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica