Kultura, Polecamy

Bujność traw pod Atlantami

Do końca czerwca w Galerii pod Atlantami w Wałbrzychu można oglądać wystawę „Metamorfozy” Doroty Zbroszko, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Wrażenie robią organiczne obiekty z traw. Fotografie i grafiki artystki są również inspirowane naturą.

dorota_zbroszko

– Pochodzę z Dolnego Śląska, więc tym bardziej się cieszę, że mogę tu być. Interesuje mnie przede wszystkim efemeryczność, przyroda, spotkania z nią, tajemniczość. Lubię dotykać i odczuwać. Wszystkie zmysły pracują ze mną – mówi Dorota Zbroszko. Tytuł ekspozycji odnosi się głównie do prac, których tworzywem jest roślinność, przede wszystkim trawy, bo one cały czas się zmieniają. Trawiaste gobeliny powstają od 2004 r., z wystawy na wystawę inaczej wyglądają i mają trochę inny kształt, bo to swoisty żywy organizm. Artystka tak wyjaśnia tytuł wystawy: „(…) meta to zmienność lub następstwo czegoś, morfoza to kształtowanie lub przekształcanie”.

Fot. Alicja Śliwa

7 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica