Byli bliscy wyrwania punktu

Nie było sensacji w Suwałkach. Faworyzowany Ślepsk pokonał Victorię PWSZ w zaległym spotkaniu I ligi siatkówki. Akademicy z Wałbrzycha przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się o zdobycie choćby punktu. Skończyło się jednak na wyniku 3:1 dla gospodarzy.

victoria_suwalki

Przed tym spotkaniem zespół trenera Przemysława Michalczyka miał jeszcze matematyczne szanse na zakwalifikowanie do fazy play-off, ale po tej porażce definitywnie je stracił. Tymczasem Ślepsk dzięki zwycięstwu nad wałbrzyszanami powrócił na fotel lidera I ligi siatkówki.

W pierwszej partii do stanu 8:7 obie ekipy szły łeb w łeb. Później gospodarze zdobyli 4 oczka z rzędu i zbudowali wyraźną przewagę (12:7). Przyjezdni nie zamierzali jednak odpuszczać i dzięki dobrej grze w bloku dograli do stanu 13:12. Na tym niestety emocje w tym secie się skończyły, bo zespół z Suwałk odzyskał inicjatywę i szybko wyszedł na prowadzenie 19:13 wygrywając tę odsłonę do 18. W drugiej części początkowo obie drużyny grały punkt za punkt, aż warunki gry zaczęli dyktować miejscowi (18:13), ale chyba za szybko uwierzyli, że w tym secie już nic złego im się nie stanie. Siatkarze Victorii PWSZ zaczęli sukcesywnie odrabiać straty, Az doprowadzili do remisu 23:23. Potem nasi ustawili dwa skuteczne bloki i niespodziewanie wałbrzyszanie wyrównali stan rywalizacji.

Podrażnieni tym faworyzowani gracze z Suwałk w trzeciej partii wyraźnie byli górą, choć do stanu 13:11 nic nie wskazywało, że podopieczni Przemysława Michalczyka dostaną lekcję siatkówki. Goście do tego czasu grali jak równy z równym i dopiero pogubili się w drugiej części tego seta. A w końcówce naszym już nic nie wychodziło.

Czwarta partia miała być formalnością dla faworyta, ale o dziwo to akademicy spod Chełmca mieli w niej inicjatywę. Gospodarze przegrywali 6:8, 12:14 i 16:18. Niestety dla nas, od tego stanu zawodnicy z Suwałk zdobyli 7 punktów z rzędu i odwrócili losy seta, wychodząc na prowadzenie 23:18. Nie było już siły, aby goście mogli podnieść rękawicę i wałbrzyszanie przegrali starcie z nowym liderem I ligi.

Ślepsk Suwałki – Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:18, 23:25, 23:15, 25:19)

Victoria PWSZ: Szewczyk, Zieliński, Durski, Napiórkowski, Siwicki, Schamlewski, Obrębski (libero) oraz Magnuszewski, Frąc, Plizga.