Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Cały czas pamiętają – ZOBACZ ZDJĘCIA

Osobisty sekretarz św. Jana Pawła II kardynał Stanisław Dziwisz koncelebrował kolejną Mszę Papieską w Wałbrzychu. Od 15 lat wierni spotykają się na stadionie przy ul. Ratuszowej, by wspominać papieża Polaka.

Jak mówił biskup świdnicki Ignacy Dec, początkowo wierni dziękowali za długi pontyfikat św. Jana Pawła II, potem modlili się za jego beatyfikację, teraz wracają do jego dziedzictwa. Na stadionie przy ul. Ratuszowej pojawiło się ok. 3 tys. osób. Mszę święto koncelebrował osobisty sekretarz papieża Polaka Stanisław Dziwisz. Wizyta kardynała w Wałbrzychu nie była przypadkowa, a związana z 15-leciem utworzenia diecezji świdnickiej, którą utworzył kilkanaście lat temu właśnie Jan Paweł II. Z tej okazji na początku maja w Świdnicy odbędzie się m.in. odpust diecezjalny.
Mszę Papieską po raz pierwszy zorganizowano w Wałbrzychu spontanicznie w 2005 roku, krótko po śmierci papieża. Ta tradycja przyjęła się i jest kontynuowana do dziś. Od wielu lat podczas mszy na stadionie zbierane są także datki na wałbrzyskie hospicjum im. Jana Pawła II.


Fot. (red)

7 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica