Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Centrum przesiadkowe i bezpłatne autobusy

„Sowiogórski Raj – budowa centrum przesiadkowego w Głuszycy to projekt, który powoli się krystalizuje. Gmina na jego realizację otrzymała prawie 2,5 mln zł dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020 – ZIT AW.

Projekt zakłada budowę nowoczesnego centrum, składającego się oprócz wiaty przystankowej i zatoki autobusowej m.in. z parkingu, miejsc postojowych dla rowerów, motorowerów i motocykli, budynku z punktem informacji i z poczekalnią oraz toalet miejskich. Teren inwestycji zostanie oświetlony i będzie monitorowany. Centrum  zlokalizowane będzie na największym głuszyckim osiedlu mieszkaniowym – w okolicach obecnego przystanku pomiędzy ulicami Pionierów i Łukasiewicza i w pobliżu powstającej obecnie krytej pływalni „Delfinek”.

W ramach projektu zostaną ponadto zakupione dwa autobusy niskoemisyjne, dzięki którym głuszyczanie i turyści odwiedzający miasto będą mogli skorzystać z bezpłatnej komunikacji zbiorowej. Zakup autobusów planowany jest jeszcze w tym roku. Zakończenie prac budowlanych związanych z powstaniem centrum przesiadkowego nastąpi natomiast w 2019 roku.

W gminie Głuszyca kursują już busy, które bezpłatnie przewożą mieszkańców z Grzmiącej i Łomnicy. Pomysł bezpłatnej komunikacji gminnej za sprawą zakupu przez gminę dwóch autobusów niskopodłogowych będzie dalej rozwijany.

– Autobusy mogące pomieścić 50 osób będą dowozić mieszkańców i turystów z wiosek na terenie  naszej gminy do centrum przesiadkowego, skąd będzie można kontynuować podróż  autobusem linii nr 5 lub pociągami Kolei Dolnośląskich. Rozkład jazdy autobusów dostosowany będzie do czasu dojazdu pracowników do miejsc zatrudnienia. Ponadto bezpłatna komunikacja gminna obowiązywać będzie także w dni wolne od pracy – mówi Roman Głód burmistrz Głuszycy.

Zakupione przez miasto autobusy zostaną przekazane na podstawie umowy wybranemu operatorowi. Dodatkowo firma dysponować będzie busem, który będzie dojeżdżał w trudno dostępne miejsca na terenie gminy.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

26 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica