Polecamy, Sport

Challenge finiszował w Głuszycy

O tym, że Sudety to świetne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego po raz kolejny przekonali się ludzie z całego świata. Zawodnicy biorący udział w XIV już edycji Sudety MTB Challenge zakończyli wyścig w miniony piątek w Głuszycy, która przez trzy dni gościła pasjonatów ścigania się po górach na rowerze.

Trasy m.in. Strefy MTB Głuszyca były nie lada wyzwaniem – strome zjazdy i ostre podjazdy wymagały od zawodników świetnego przygotowania kondycyjnego i technicznego.

Miasteczko Sudety MTB Challenge w dniach 25-27 lipca usytuowane było w Głuszycy przy Szkole Podstawowej nr 3 i przy nowo otwartej krytej pływalni Delfinek, gdzie odbywały  się dekoracje zawodników po III, IV i V etapie wyścigu. Medale kolarzom górskim wręczał burmistrz Roman Głód wraz z organizatorem wydarzenia Grzegorzem Golonko.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Sudety MTB Challenge brali udział również głuszyczanie. Gratulujemy podjęcia wyzwania Dawidowi Duławie, Mariuszowi Machurze, Robertowi Duławie oraz związanemu z Głuszycą Arkadiuszowi Grossowi.

Ostatecznie w kat. classic odpowiednio u mężczyzn i kobiet zwyciężyli Duńczyk Erik Aagaard oraz Polka Aleksandra Jakubek. W kat. mega mężczyzn i kobiet triumfowali Polak Kuba Litawiński i Czeszka Lenka Fridrichova.

Fot. użyczone (UM Głuszyca)

1 sierpnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica