Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Chcą być społecznie odpowiedzialni

„Senior – to brzmi dumnie” oraz „Nie dla uzależnień” to dwa projekty, które wkrótce będą realizowane w Głuszycy w ramach akcji #Społecznie Odpowiedzialni. Pieniądze na oba zadania pozyskała nieformalna grupa działająca w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy, a ich operatorem będzie Fundacja Katolicka Inicjatywa Berit.

Projekt #Sołecznie Odpowiedzialni jest finansowany ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Na projekt „Senior – to brzmi dumnie” udało się pozyskać 5 tys. zł. Ten projekt ma za zadanie stworzenie przestrzeni do wzajemnego poznania się ludzi młodych i seniorów będących członkami Uniwersytetu III Wieku. Wzajemne poznanie się, przyjemne spędzenie czasu wolnego wpłynie na pokonanie barier pokoleniowych i zapobieganie wykluczeniu społecznemu seniorów. W ramach projektu zaplanowano wyjazd integracyjny łączący pokolenia i będący inspiracją do dalszych działań seniorów i dzieci. Projekt przewiduje również ciekawe zajęcia dla dzieci pozwalające na zdobycie umiejętności dziennikarskich, które pozwolą na przeprowadzenie przez najmłodszych wywiadów z seniorami „Pierwsza randka” oraz „List miłosny sprzed sześćdziesięciu lat”. W trakcie realizacji projektu seniorzy wspólnie z dziećmi zorganizują spotkanie połączone z wystawą zdjęć z historii Głuszycy. Dopełnieniem projektu będzie kalendarz przestawiający zdjęcia atrakcyjnych miejsc w mieście i okolicy. Wszystkie działania zaplanowano jeszcze we wrześniu.
Projekt „Nie dla uzależnienia”, na który również udało się pozyskać 5 tys. zł zakłada podejmowanie szeregu działań profilaktycznych w celu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym. Celem projektu jest podniesienie poziomu wiedzy rodziców dotyczącej przeciwdziałania uzależnieniom, samobójstwom, zachowaniom autoagresywnym wśród dzieci i młodzieży, budowania odpowiednich relacji z dzieckiem, a także nabycie przez dzieci i młodzież umiejętności asertywnego zachowania, podejmowania odpowiedzialnych decyzji za siebie i drugiego człowieka, przewidywania konsekwencji swojego zachowania, podniesienie poziomu wrażliwości na krzywdę drugiego człowieka, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wzrost umiejętności organizacji czasu wolnego.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

15 września 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica