Aglomeracja Wałbrzyska, Mieroszów, Polecamy

Chcą radarów w Unisławiu

W tej sprawie spotkali się burmistrz Mieroszowa Marcin Raczyński z sołtysem Iwoną Bandurską-Szewczyk. Ustalano miejsca, w których powinny zostać zamontowane prewencyjne radary prędkości.

prewencyjny_radar_predkosci

To, że takie urządzenia powinny pojawić się na drodze przebiegającej przez Unisław Śląski nie ulega dla nikogo wątpliwości. Kierowcy często jeżdżą tamtędy szybciej niż przepisowe 50 km/h. Burmistrz Mieroszowa razem z sołtysem Unisławia są przekonani, że ich wspólny pomysł znacznie poprawi bezpieczeństwo w miejscowości.

Po ustawieniu prewencyjnych radarów prędkości nie zapłacimy wprawdzie mandatu, gdy złamiemy przepisy, ale urządzenie będzie działać na kierowców psychologicznie. Wyświetli  aktualną prędkość pojazdu i w razie jej przekroczenia zmieni kolor wyświetlania z zielonego na czerwony w pulsującej formie. Ukaże się też oczom napis „Zwolnij”. Jak wynika ze statystyk montaż prewencyjnych radarów powoduje, że kierowcy ściągają nogę z gazu, a wypadków jest mniej.

Fot. użyczone (UM Mieroszów)

25 marca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica