Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy

Chińczyk łączy starszych i młodszych

Aż 71 osób wzięło udział w Międzypokoleniowym Turnieju Chińczyka, zorganizowanym w minioną sobotę przez burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza. Do plansz zasiedli duzi i mali, reprezentanci różnych środowisk w tym także osoby niepełnosprawne, by wspólnie bawić się i rywalizować w tej popularnej i lubianej planszówce.

Po raz pierwszy turniej odbył się w świebodzickim Klubie Seniora, w którym mieści się także Dolnośląski Klub Harbińczyka – jeden z dwóch takich w Polsce. Bo Harbin to najbardziej polskie miasto w Chinach, założone w XIX wieku przez Polaków. Do dziś żyją jeszcze ich potomkowie, którzy pielęgnują historię, spotykają się i propagują wiedzę o harbińczykach. W Świebodzicach dzieje się to za sprawą Aleksandra Jermakowa, przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, który sam jest potomkiem harbińczyka.

Nie zabrakło zatem i specjalnych gości: w turnieju wzięła udział Lingli Li z synem Rongshao Zhu.

Rywalizacja była zacięta, i chyba większe emocje przeżywali dorośli i seniorzy, niż najmłodsi. Ostatecznie w finale spotkały się dwie seniorki – Regina Banach i Halina Mądrzak oraz dwóch chłopców: Dawid Zawada i Błażej Cichy. Ostatecznie wygrała 80-letnia Regina Banach.

Dla każdego organizatorzy przygotowali wodę i słodki poczęstunek. Każdy zawodnik otrzymał dyplom za uczestnictwo i upominek: słodycze oraz „Legendy Świebodzickie”, a zwycięzcy dostali oczywiście gry planszowe.

Wyniki turnieju:

1.Regina Banach

2.Dawid Zawada

3.Halina Mądrzak

4.Błażej Cichy

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

17 kwietnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica