Na sygnale, Polecamy

Co za zwyrodnialec powiesił psa?

Trudno opisać słowami to, co spotkało niewinnego psiaka. Wiele wskazuje na to, że zwierzę zostało… powieszone. Do tragedii doszło na Podgórzu w Wałbrzychu niedaleko schroniska dla zwierząt. Postępowanie w sprawie prowadzi policja, która czeka na wyniki sekcji zwłok. Wyznaczono też wysoką nagrodę za pomoc w znalezieniu zwyrodnialca, który to zrobił.

Sekcja zwłok ma wykazać czy pies został faktycznie owieszony czy może zmarł na skutek wychłodzenia lub wygłodzenia. Faktem jest, że zwierzę zostało znalezione martwe przypięte do pnia drzewa. Wyglądało jakby ktoś z premedytacją powiesił czworonoga na smyczy.

O tragedii w zeszły czwartek około południa zaalarmowani zostali członkowie Fundacji Mam Pomysł  projektu Mania Pomagania, którzy natychmiast udali się na miejsce, niedaleko schroniska dla zwierząt w Wałbrzychu. Przy ul. Łokietka już czekała policja. Widok był przerażający. Weterynarz stwierdził zgon zwierzęcia, które przed śmiercią mogło zostać też pobite, a członkowie fundacji złożyli oficjalne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Przypomnijmy, że za znęcanie się nad zwierzętami grozi kara do 3 lat więzienia.

Mundurowi od kilku dni poszukują właściciela czworonoga, rozpytują sąsiadów, pokazują zdjęcia psa mieszkańcom dzielnicy. Chcą ustalić kto stoi za tym bestialskim czynem. Za wskazanie sprawcy wyznaczono nagrodę – na tę chwilę ponad 10 tys. zł i kwota ta cały czas rośnie. „Pomóżcie nam znaleźć sprawcę , niech odpowie za to co zrobił” – piszą członkowie fundacji w dramatycznym apelu na Facebooku.

Fot. użyczone/FMP Mania Pomagania

5 grudnia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica