Aglomeracja Wałbrzyska, Czarny Bór, Polecamy

Czarny Bór z milionową dotacją

Mała gmina pod Wałbrzychem otrzymała ogromne pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resort przyznał prawie 1,2 mln zł na przebudowę infrastruktury sportowej wraz z uruchomieniem tras narciarskich i nartorolkowych w Czarnym Borze. Wszystko w ramach programu modernizacji infrastruktury sportowej na 2017 rok.

dotacja_tor

Modernizacja obiektów pozwoli na uruchomienie całorocznego ośrodka sportowego z trasami narciarskimi oraz nartorolkowymi o długości ponad 3 km. W ramach zadania powstanie także system naśnieżania biegowych tras sportowych. – Czyniliśmy wiele starań, aby przekonać ministerstwo, że ta inwestycja jest potrzebna. Udało się to dzięki pracy wielu osób zaangażowanych w ten projekt oraz dzięki pomocy posła Michała Dworczyka. Jestem przekonany, że Ski-Arena, która dzięki tej decyzji już niedługo powstanie w naszej gminie przyciągnie wiele osób, także tych z dalszych zakątków Polski – mówi Adam Górecki, wójt czarnego Boru.

– Inwestycja ta bardzo dobrze wpisuje się w program modernizacji infrastruktury sportowej, także ze względu na duże tradycje jakie towarzyszą uprawianiu sportów olimpijskich na terenie Czarnego Boru. Jest to kolejna duża inwestycja w regionie w sporty zimowe po ubiegłorocznej modernizacji toru biathlonowego w Dusznikach, gdzie niedawno odbyły się mistrzostwa Europy w biathlonie. Mam nadzieję, że impreza podobnej rangi zawita kiedyś również do Czarnego Boru – podkreśla poseł Michał Dworczyk, który mocno zaangażował się w przekonanie MSiT, że warto w ten projekt zainwestować.

Obiekt będzie dostępny dla wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku, poza oczywiście czasem przeznaczonym dla trenujących tam zawodników.

Dodajmy, że w ramach tego samego programu dofinansowanie otrzymały również m.in. SKF KT Szczawno-Zdrój na modernizację kortów tenisowych oraz budynku zaplecza przy ul. Ofiar Katynia oraz gmina Nowa Ruda na adaptację pomieszczeń przy ul. Kłodzkiej na siłownię z zapleczem.

Fot. użyczone

1 czerwca 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica