Kultura, Polecamy

Daj się zabrać w niecodzienną podróż

„W góry i w morze!” na podstawie książek Piotra Karskiego, w reż. Łukasza Zalewskiego oraz spektakl „Sienkiewicz superstar (czyli zupełnie spóźniona anegdota biograficzna na chwalebną okazję stulecia odzyskania niepodległości)” Jana Czaplińskiego w reż. Anety Groszyńskiej – to wszystko w najbliższy weekend w Szaniawskim.

„W góry i w morze!” to edukacyjny spektakl, zabierający wszystkich widzów – młodych i tych nieco starszych – w niecodzienną podróż. To teatralna lekcja, która podbiła serca wałbrzyskich dzieci. Na Scenie na Górze, 1 i 2 czerwca o 16:00, zagrają: Angelika Cegielska, Dorota Furmaniuk, Irena Wójcik i Piotr Mokrzycki (wykona muzykę na żywo!).
W ten sam weekend, o 18:00, na Dużej Scenie, starsi widzowie mogą zobaczyć „Sienkiewicz superstar…” – brawurowo przedstawioną biografię człowieka, który podarował Polakom historię. Teatr zaprasza na tę docenioną na festiwalach opowieść teatralną o Henryku Sienkiewiczu, autorze popularnym i bardzo nieznanym. Na scenie zobaczymy porywających aktorów Szaniawskiego: Sarę Celler-Jezierską, Joannę Łaganowską, Irenę Sierakowską, Michała Koselę, Rafała Kosowskiego, Piotra Mokrzyckiego, Filipa Perkowskiego.
XVI Dni Młodego Teatru. Teatr Dramatyczny już dziś pragnie zaprosić widzów na coroczne święto grup warsztatowych Szaniawskiego – Dni Młodego Teatru! Ze względu na dużą ilość wydarzeń planowane są dwie części pokazów – 3 i 24 czerwca. Szczegółowy repertuar Dni Młodego Teatru dostępny będzie na stronie www.teatr.walbrzych.pl oraz teatralnym facebooku.
Informacja i rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością, tel. 74 648 83 01 (do 03); www.teatr.walbrzych.pl/bilety.
Fot. użyczone (TD w Wałbrzychu)

31 maja 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica