Aktualności, Polecamy

Dawna chluba miasta idzie pod młotek

Za niespełna dwa tygodnie – 9 stycznia przyszłego roku – Sąd Rejonowy w Wałbrzychu otworzy oferty złożone przez podmioty zainteresowane kupnem dawnych zakładów lniarskich Silena w Świebodzicach.

Na nabywców czeka 1,8 ha terenu, wraz z częścią zabudowań. Sprzedaż prowadzi syndyk, ale nie byłoby tego wszystkiego, gdyby nie zdecydowane działania władz miasta i burmistrza Bogdana Kożuchowicza. Wszystko dlatego, że gmina przejęła na siebie ciężar finansowy przeprowadzenia procesu upadłościowego dawnej spółki Eurolen. Finałem tego jest doprowadzenie do sprzedaży zakładu, który od lat straszy w centrum miasta. – Teren po dawnej Silenie to bardzo atrakcyjna działka. Wierzę, że znajdą się chętni, by zainwestować w tę nieruchomość – mówi Bogdan Kożuchowicz, burmistrz Świebodzic.

Przypomnijmy, że Silena to przemysłowa historia Świebodzic, która w ostatnich niespełna trzech dekadach zamieniła się w ruinę. Po dawnych zabudowaniach zakładu pozostały tylko resztki hal produkcyjnych, które przydawały się z powodzeniem filmowcom: świebodzicki zakład był planem m. in. dla takich filmów jak „Miasto 44”, „Czas honoru – powstanie”, a ostatnio „Ślepnąc od świateł”, serialu kręconego dla stacji HBO.

Teren położony pomiędzy ulicą Strzegomską, Fabryczną, Młynarską, to ponad hektar gruntu. Cena za tak dużą działkę to ponad 1 mln zł.

Fot. użyczone (UM Świebodzice)

27 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica