Kultura, Polecamy

Detektyw Pozytywka czuwa

Fani przygód Kacpra, Kuby i Buby oraz Detektywa Pozytywki opanowali 30 listopada Multimedialną Filię Biblioteczną na Podzamczu. Powód był wyjątkowy, bo tego dnia gościł Grzegorz Kasdepke – autor książek dla dzieci i młodzieży, wieloletni redaktor naczelny „Świerszczyka”, zdobywca kilku prestiżowych nagród, m.in. Literackiej Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego.

detektyw_pozytywka

Spotkanie autorskie, na które tłumnie przybyły dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami, przebiegało w bardzo miłej i wesołej atmosferze Najmłodsi uważnie słuchali i odpowiadali na zadawane pytania, a Grzegorz Kasdepke opowiadał o swoich utworach i czytał ich fragmenty. Kiedy nadeszła pora na pytania do gościa, w górę wystrzeliło kilkadziesiąt rąk. Autor z cierpliwością odpowiadał na wszystkie, czasem bardzo zaskakujące pytania młodych słuchaczy, jak np. czy był kiedyś przystojny. Nikt się nie nudził, a śmiech młodszych i starszych zagościł w murach biblioteki. Na zakończenie, do stolika przy którym siedział pisarz, ustawiła się długa kolejka chętnych do otrzymania autografu lub zrobienia wspólnego zdjęcia, co trwało prawie godzinę.

Fot. użyczone

4 grudnia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica