Do zera u siebie ze spadkowiczem

Zespół trenera Janusza Bułkowskiego walczył z częstochowskimi akademikami, starał się, ale zabrakło nieco umiejętności. I te koszmarne błędy własne, których w kolejnym meczu nie ustrzegli się siatkarze Aqua-Zdroju. MKS przegrał na własnym boisku ze spadkowiczem z Plus Ligi bez zdobycia nawet seta.

aqua_zdroj_czestochowa

Premierową odsłonę lepiej rozpoczęli przyjezdni. Po nieudanym ataku Adama Woźnicy miejscowi przegrywali 5:9. Czas wzięty przez szkoleniowca wałbrzyszan pomógł, bo po chwili zrobiło się 8:9. Po kolejnych wymianach i dobrych zbiciach Bartosza Krzyśka AZS ponownie zaczął kontrolować wydarzenia na parkiecie. Wprawdzie po dobrych zagrywkach Piotra Lipińskiego siatkarze z Aqua-Zdroju doszli rywali na remis (23:23), to jednak końcówka seta należała do podopiecznych Krzysztofa Stelmacha, którzy skutecznie rozegrali dwie następne akcje.

Drugą część drużyna spod Jasnej Góry całkowicie zdominowała. Rozpoczęło się od 0:3, potem było 1:6 i 5:11. Gospodarze dobre akcje przeplatali kompletnie nieudanymi zagraniami, a skuteczne ataki Bartłomieja Dzikowicza to było zdecydowanie za mało. Gracze MKS-u nie potrafili przebić się przez szczelny blok częstochowian i gładko przegrali tę partię do 19.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Długimi fragmentami grano punkt za punk, a w pewnym momencie zespół Aqua-Zdroju wyszedł nawet na prowadzenie 9:7. W końcu jednak akademicy znów zaczęli przeważać, a po kilku zagrywkach Mateusza Siwickiego wyszli nawet na prowadzenie 16:19. Gospodarze nie zamierzali się poddawać i do końca seta toczyli zacięta walkę z rywalem. Nasi obronili nawet dwie piłki setowe, ale przy trzeciej musieli uznać wyższość spadkowicza z Plus Ligi. Akademicy z Częstochowy zainkasowali w Wałbrzychu komplet punktów.

MKS Aqua-Zdrój Wałbrzych – AZS Częstochowa 0:3 (23:25, 19:25, 23:25)

MKS Aqua-Zdrój: Woźnica, Lipiński, Orobko, Goss, Zieliński, Dzikowicz, Szydłowski (libero).