Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

Dołączył do grona szacownych stulatków

Tryska humorem, jest energiczny i pełen entuzjazmu. Stanisław Szałański od ponad pół wieku mieszka w Niedźwiedzicy (gm. Walim), a niedawno uroczyście obchodził setne urodziny. Jubilatowi wypada życzyć kolejnych lat w zdrowiu i szczęściu.

stulatek_walim

Z okazji okrągłej rocznicy urodzin stulatka odwiedził m. in. wójt Walimia Adam Hausman. Samorządowcy, życząc wszelkiej pomyślności oraz kolejnych lat życia w zdrowiu, przekazali na ręce Stanisława Szałańskiego listy gratulacyjne, bukiety kwiatów oraz urodzinowy tort, a także życzenia od premier Beaty Szydło i wojewody dolnośląskiego Pawła Hreniaka.

Mimo skończonych 100 lat pan Stanisław wciąż jest energiczny i pełen entuzjazmu, a do tego ma doskonałą pamięć.

Szanowny jubilat urodził się 18 stycznia 1917 roku na terenie Niemiec, w miejscowości Deensen. Wychowywał się wspólnie z dwoma siostrami i bratem w domu rodzinnym położonym w miejscowości Januszewice, w gminie Komorniki, w powiecie włoszczowskim. W 1940 roku wstąpił w związek małżeński z Marianną Buchowską. Niestety, szczęście młodych małżonków nie trwało długo, gdyż rok później oboje trafili na roboty przymusowe do Niemiec, gdzie do 1945 roku pracowali w gospodarstwie rolnym. Po zakończeniu II wojny światowej powrócili do Januszewic, a w 1948 roku małżonkowie w poszukiwaniu lepszego bytu, przybyli do Walimia i zamieszkali w Niedźwiedzicy. Tu pracowali zawodowo i uprawiali dwuhektarowe gospodarstwo rolne. W 1979 roku pan Stanisław przeszedł na zasłużoną emeryturę. Wspólnie ze zmarłą w 2008 roku żoną Marianną wychowali cztery córki i jednego syna. Doczekali się dziewięciorga wnucząt oraz ośmiorga prawnucząt.

Fot. użyczone (UG Walim)

16 stycznia 2017

ONE COMMENT ON THIS POST To “Dołączył do grona szacownych stulatków”

  1. krystyna bąk napisał(a):

    wielu szczęśliwych i radosnych lat życzy Krystyna Bąk z rodziną

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica