Dominacja na nartorolkach

Znakomicie w mistrzostwach Polski w biathlonie na nartorolkach w czeskim Letohrad wypadli zawodnicy Melafiru Czarny Bór. Nasi zgarnęli dosłownie worek medali, pokazując swą dominację zwłaszcza kategoriach juniorskich.

Nartorolki

W biegach sprinterskich zawodnicy pochodzący z Czarnego Boru zajęli dwa miejsca na podium. Wygrał Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), drugi był mieszkaniec Borówna, obecnie reprezentujący AZS AWF Wrocław Mateuszem Janikiem, a na trzeciej pozycji finiszował  Krzysztof Pływaczyk z Melafiru. Bartłomiej Filip zajął 6 miejsce, Mariusz Wtorek był 12, a Tomasz Jurczak 17. Dzięki tym wynikom mistrzem Polski w kategorii juniorów został Janik, a brąz wywalczył Filip. Juniorzy młodsi reprezentujący klub z Czarnego Boru zdominowali rywalizację. Wygrał Przemysław Pancerz przed Wojciechem Filipem i Krystianem Kałużnym. Wojciech Janik był 6, a Mateusz Gierczyk 8.

Dzień później w czeskim Letohrad, gdzie rozgrywano MP w biathlonie na nartorolkach odbyły się biegi pościgowe. Wśród seniorów znów triumfował Guzik, przed Janikiem i Pływaczykiem. Bartłomiej Filip był 7, Tomasz Jurczak 9, Mariusz Wtorek 14, a Robert Szczepaniak 16. Te wyniki dały zwycięstwo w kategorii juniorów Janikowi, a Filip uplasował się na 4 lokacie. W rywalizacji juniorów młodszych zawodnicy z Czarnego Boru zaję®li całe podium. Zwyciężył Wojciech Filip przed Przemysławem Pancerzem i Wojciechem Janikiem. Na 5 pozycji uplasował się Krystian Kałużny, a 7 był Mateusz Gierczyk.