Doskonały początek roku zapaśniczek

W pierwszych tegorocznych zawodach nasze dziewczęta spisały się po prostu świetnie. Trzy medale z Pucharu Polski w Osielsku przywiozły reprezentantki Herosa Czarny Bór. Jeden krążek dorzuciła wałbrzyszanka z Zagłębia.

Puchar Polski w Osielsku był zarazem pierwszym etapem krajowych kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Znakomicie ten test zdały trzy siostry Omilusik. Dwie z nich zdobyły złote medale, jedna stanęła na najniższym stopniu podium.

Ostateczny triumf zaliczyły Julita w kat. 48 kg, a także Ilona w wadze 51 kg. Renata natomiast wywalczyła brąz w wadze do 55 kg. Julita po błyskawicznie wygranych dwóch walkach eliminacyjnych i trzeciej w półfinale w ekspresowym tempie awansowała do decydującej batalii o pierwsze miejsce. W pojedynku o złoto nasza „Heroska” pokonała na punkty 3:1 Słowaczkę, Lenkę Matejovą, mistrzynią Europy juniorek z 2009 roku. Z kolei Ilona miała nieco krótsza drogę po złoto. Po dwóch starciach najmłodsza z sióstr Omilusik stanęła do walki o pierwsze miejsce. W finale zapaśniczka z Czarnego Boru nie dała szans Sandrze Pachnik (WLKS Siedlce), wygrywając na punkty 2:1.

W najmocniej obsadzonej kategorii wagowej do 55 kg, Renata Omilusik rozpoczęła zmagania o porażki z Roksaną Zasiną (ZTA Zgierz), ale później było już tylko lepiej. Nasza zawodniczka wygrała wszystkie kolejne potyczki włącznie z tą o brązowy medal, w której wygrała z Agatą Strzelczyk z Gwardii Warszawa.
Dodajmy, że brązowy medal w PP w Osielsku wywalczyła ponadto reprezentantka Zagłębia Wałbrzych, Laura Robocińska (63 kg). Agata Łagoźna była 5, a Natalia Ochal zajęła 7 pozycję. Obie startowały w wadze do 48 kg.