Kultura, Polecamy

Dramat na festiwalach

W Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu Finał 54. sezonu artystycznego „Na zachodzie bez zmian?”. I wakacyjna przerwa w siedzibie.

Nie ustają jednak prezentacje wałbrzyskich spektakli i czytań na ważnych festiwalach i wydarzeniach w Polsce.

Niedawno, bo 19 czerwca, w Poznaniu na Międzynarodowym Malta Festival 2018,  Szaniawski przedstawił czytanie performatywne „Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość”  w reżyserii Macieja Podstawnego, na podstawie książki Katarzyny Surmiak-Domańskiej. Piotr Mokrzycki, Rafał Kosowski oraz aktorka i piosenkarka Anna Stela opowiedzieli o Ameryce, rasizmie i o tym, dlaczego oglądanie futbolu może być gorszące.

Z kolei przygotowany z myślą o młodzieży spektakl „Kiedy mój tata zmienił się w krzak” w reżyserii Jakuba Skrzywanka zostanie pokazany w Warszawie w ramach wielkiego międzynarodowego projektu pod nazwą Atlas of transitions. Przedstawienie zobaczyć będzie można dwukrotnie, 26 czerwca, w warszawskim Teatrze Powszechnym im. Z. Hübnera.

Fot. użyczone

 

22 czerwca 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica