Polecamy, Sport

Dwa medale na niemieckiej ziemi

Zawodniczki Aresa Wałbrzych i Herosa Czarny Bór pod koniec kwietnia wystartowały w silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju w zapasach kobiet, który odbywał się w niemieckim mieście Hornberg. Dwa krążki przywiozły z tej imprezy wałbrzyszanki. Julia Molińska zdobyła srebro w wadze do 62 kg, a Julita Omilusik brąz w kategorii wagowej do 53 kg.

Molińska rozpoczęła od zwycięstwa na punkty 4:3, po wyrównanej walce, z Marie Trautmann (TSV Gailbach). Kolejne dwa pojedynki wygrała już jednak zdecydowanie. Najpierw z Noemi Lerna (KSV Waldaschaff) przez położenie na łopatki, a później z Jennifer Wagner (TSV Kandern) przez przewagę techniczną 14:0.

W walce o złoty medal Julia Molińska, która rywalizuje jeszcze na co dzień w grupie wiekowej kadetek, zmierzyła się z o wiele lat starszą od siebie seniorką, Niemką Tabeą Trinkner (SC Korb) i uległa po zaciętym pojedynku na punkty 4:7.

Jednak w tym turnieju Niemkom pomagały niestety nie tylko ściany o czym przekonała się także już w swojej pierwszej walce Julita Omilusik. Aktualna wicemistrzyni Polski seniorek dość niespodziewanie przegrała z Laurą Schmitt (KSV Kirrlach) na punkty 2:3. Po tym potknięciu, w następnych potyczkach zawodniczka Aresa Wałbrzych nie dawała już żadnych szans swoim przeciwniczkom i wszystkie cztery kolejne walki wygrała kładąc rywalki na łopatki. Najpierw Selinę Loidold (TSV Kottern), potem Helene Kluge (TSV Benningen) i Vanessę Hartl (TSV Meimsheim) i na koniec, w walce o brązowy krążek, Maren Vornberger (AC Röhlingen).

Bez medalu z Niemiec powróciła młodziczka Aleksandra Lewczyńska (Heros Czarny Bór). Podopieczna Dariusza Piaskowskiego w pierwszej walce spotkała się z późniejszą zwyciężczynią swojej kategorii wagowej do 50 kg – Annabelle Marie Dorsner. Zawodniczka klubu ASV Daxlanden pokonała Heroskę wysoko na punkty 21:7. Niestety kolejny pojedynek z Sashą Schmitt z klubu KSV Köllerbach też nie poszedł po myśli naszej zawodniczki i ostatecznie Lewczyńska zakończyła start w Hornbergu na 7 miejscu.

W turnieju rozgrywanym po raz 26 w historii, wzięło udział 170 zawodniczek z Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Francji oraz zapaśniczki z Wałbrzycha i Czarnego Boru.

Fot. użyczone

11 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica