Aglomeracja Wałbrzyska, Głuszyca, Polecamy

Dwa projekty za dwa miliony

Przed siedzibą byłego Zespołu Szkół w Głuszycy lider Aglomeracji Wałbrzyskiej, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przekazał burmistrzowi Romanowi Głodowi dwie ważne umowy rewitalizacyjne.

Pierwsza dotyczy rewitalizacji i adaptacji byłego budynku szkolnego na potrzeby wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej w Głuszycy, druga natomiast rewitalizacji przestrzeni publicznej w mieście poprzez przebudowę placów postojowych i drogi dojazdowej do budynku użyteczności publicznej.
Ogólna wartość projektu na rewitalizację dawnego Zespołu Szkół wynosi prawie 2 mln zł z czego gmina Głuszyca otrzymała dofinansowanie z EFRR w wysokości ponad 1 mln zł oraz dofinansowanie z budżetu państwa wynoszące ponad 126 tys. zł. Teren wokół budynku poddany zostanie rewitalizacji na łączną kwotę blisko 700 tys. zł z czego prawie 600 tys., zł to dofinansowanie z EFRR i niemal 70 tys. zł to dofinansowanie z budżetu państwa.
Budynek dawnego Zespołu Szkół w Głuszycy pochodzi z 1862 i stanowi niezwykle ważny obiekt w dziejach Głuszycy. Pierwotnie był jednym z trzech tzw. pałaców fabrykanta, należących do rodziny Kauffmannów, właścicieli dawnych zakładów włókienniczych znajdujących się na terenie przedwojennej Głuszycy.
Fot. użyczone (UM Głuszyca)

10 kwietnia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica