Dwa razy wspięły się na podium

Dwie zawodniczki Aresa wzięły udział w otwartych mistrzostwach Niemiec w zapasach kobiet we Frankfurcie nad Odrą. Zarówno Julita Omilusik jak i Julia Molińska zdobyły medale. Ta pierwsza złoty, druga brązowy.

frankfurt_zapasy

Na najwyższym stopniu podium w gronie seniorek stanęła Julita Omilusik, która rywalizowała w wadze do 53 kg. Wałbrzyszanka rozpoczęła boje we Frankfurcie od szybkiego zwycięstwa przez położenie na łopatki z Evelyn Schreiber (SV Grün-Weiß Weißwasser). W drugim pojedynku, który był jednocześnie półfinałem Julita pokonała Katrin Henke (SAV Torgelow) – dwukrotną brązową medalistkę ME juniorek. Walka Omilusik powinna skończyć się wygraną przed czasem, tymczasem po dramatycznym boju nasza zawodniczka triumfowała dopiero 9:8. W finale na reprezentantkę Aresa czekała kolejna utytułowana Niemka – Lisa Ersel (SV Ringen Berlin). Z tego boju nasza zapaśniczka również wyszła zwycięsko i po wygranej na punkty 4:2 sięgnęła po złoty medal w wadze do 53 kg. Warto dodać, że finałowa przeciwniczka Julity to ME kadetek i brązowa medalistka mistrzostw świata kadetek sprzed dwóch lat.

Bardzo dobrze na turnieju otwartych mistrzostwach Niemiec we Frankfurcie spisała się również Julia Molińska, która wywalczyła brązowy krążek w grupie wiekowej kadetek w wadze do 60 kg. Wałbrzyszanka stoczyła w Niemczech aż 5 walk, a na początek rozgromiła przez przewagę techniczną zawodniczkę z Berlina – Amirę Heilmann. W drugiej na punkty 0:7 przegrała z inną Polką… reprezentantką naszej kadry narodowej – Sylwią Martyką, która później wygrała cały turniej. Do kolejnych walk podopieczna Dariusza Piaskowskiego znowu wyszła zmotywowana i najpierw na punty 4:1 pokonała Anne Voigt (Eisenhütterstädter Ringer-Club), a następnie położyła na plecy Luisę Scheel (RV Lübtheen). Walkę o brązowy medal przyszło Molińskiej stoczyć z Polką, Zofią Polowczyk, drugą w tej wadze reprezentantką naszej narodowej reprezentacji kadetek. Polowczyk nie miała w tym pojedynku nic do powiedzenia. Zapaśniczka Aresa triumfowała bez najmniejszych kłopotu. Szybko wywalczyła przewagę 6:0 i na koniec położyła przeciwniczkę na łopatki.

Dodajmy, że w zawodach wzięło udział ponad 200 zapaśniczek z niemieckich i polskich klubów oraz polska kadra narodowa kadetek.