Dwa złota na chorwackiej ziemi

W miniony weekend w chorwackim Ludbreg odbył się duży międzynarodowy turniej zapaśniczy Colluctatio Centrum Mundi Open. Wzięło w nim udział 520 zawodniczek i zawodników z 21 krajów, w tym podopieczne Dariusza Piaskowskiego, które przywiozły z tej imprezy dwa złote krążki.

Na najwyższym stopniu podium w wadze do 62 kg seniorek stanęła zapaśniczka Aresa Wałbrzych Julia Molińska. Polka w Chorwacji stoczyła 4 zwycięskie walki bez straty punktu! Zwyciężała ze Słowaczkami, z Francuzką i Austriaczką. Drugie złoto, pokonując w finale wagi 49 kg reprezentantkę Węgier, wywalczyła w grupie wiekowej juniorek młodszych Aleksandra Lewczyńska (Heros Boguszów-Gorce). Jej koleżanka klubowa, Wiktoria Bochenek, przegrała walkę o brązowy medal i zajęła 5 miejsce w kategorii wagowej do 44 kg młodziczek.