Kultura, Polecamy

Dwie premiery na otwarcie

Jubileuszowe XV Wałbrzyskie Fanaberie Teatralne zainaugurują dwie premiery Szaniawskiego. „Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada” oraz finał projektu „Wczuj się ↔ Pracownia empatii”. Zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu.

Przed nami sześć festiwalowych dni,  pełnych sztuki i atrakcji. Spotkania z gwiazdami. Spektakle nagradzane na festiwalach. Teatry od Szczecina i Poznania… po Kraków i Bytom. Aktorstwo na najwyższym poziomie. Dużo muzyki. Dyskusje z twórcami  i aktorami w klubie festiwalowym. Plebiscyt widzów.

„Lord Jim. Ćwiczenia z czytania powieści Josepha Conrada”

Reżyser Maciej Podstawny i dramaturg Sebastian Majewski zmierzą się z pytaniem o honor i o to, czy XIX-wieczne wartości przystają do współczesnego świata. Jaki jest mechanizm budowania i burzenia pomników i bohaterów? Joseph Conrad pozostaje autorem problematycznym, stawiającym niewygodne pytania. – My spróbujemy uczynić go takim, by mieli państwo ochotę go przeczytać – deklarują twórcy.

obsada: Maria Dąbrowska, Michał Kosela, Karolina Krawiec, Barbara Lewandowska, Maciej Litkowski, Grażyna Madej, Piotr Mokrzycki, Piotr Tokarz

Koprodukcja z Teatrem Współczesnym w Szczecinie.

1 grudnia 2017 // godz. 19.00 // Scena Kameralna // premiera

2  grudnia 2017 // godz. 17.00 // Scena Kameralna

Spektakl powstał w ramach programu Conrad/Szaniawski. Rok Conradowski w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z grantu Instytut Książki „Rok Conradowski 2017” oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

„Wczuj się ↔ Pracownia empatii”

reżyseria i dramaturgia: Dorota Kowalkowska, Dorota Ogrodzka, Sebastian Świąder

przestrzeń: Grzegorz Layer  / muzyka: Marek Kocoń / wideo: Piotr Kędzierski

Premiera EDU! Finał międzypokoleniowego projektu performerskiego, z udziałem mieszkańców Wałbrzycha i regionu, w różnym wieku. Empatii nigdy za dużo. Ale czy my jeszcze ją mamy? I czy potrafimy ze sobą rozmawiać?

Aby to sprawdzić, Performerzy z Pracowni Empatii zbudowali maszynę czasu, do której może wejść każdy z nas. Pod opieką Doroty Kowalkowskiej, Doroty Ogrodzkiej i Sebastiana Świądra, powstało pełne młodzieńczej energii wydarzenie z pograniczu teatru i performance’u o szacunku i wzajemnym zrozumieniu.

performerzy: Janina Chochłakiewicz, Helena Dyląg, Danuta Grodzka, Zofia Kirklewska, Wiktoria Lichtarska, Magdalena Małowska, Janina Mikołajek, Barbara Miziołek, Anna Nowak, Dominik Pawelec, Kamila Pawelec, Elżbieta Sejda, Lila Sopicka, Zbigniew Sowiński, Maja Szuryga

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu Edukacja Kulturalna Narodowego Centrum Kultury. Współfinansowanie ze środków budżetu samorządu województwa dolnośląskiego.

1 grudnia 2017 // godz.17.00 // Duża Scena // premiera

2 grudnia 2017 // godz.12.00 // Duża Scena

Fot. użyczone/materiały organizatorów

1 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica