Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Szczawno Zdrój

Dwie setki przeszkolonych

W Szczawnie-Zdroju zakończył się cykl szkoleń z pierwszej pomocy oraz z obsługi defibrylatorów. Wszystko za sprawą trwającego projektu „Bezpieczna Gmina” i zdobytemu dofinansowaniu na zakup niezbędnego sprzętu.

Inwestycja możliwa była dzięki zaangażowaniu Pawła Danielaka z MKS Mazbud Basket. To właśnie w koszykarskim klubie z uzdrowiska wymyślili, że postarają się o zdobycie środków na zakup defibrylatorów AED i przeszkolenie dużej grupy mieszkańców, aby w mieście było bezpieczniej i w razie potrzeby każdy, no może prawie każdy, mógł udzielić pomocy.

Projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” realizowany jest w ramach akcji PZU Pomoc To Moc. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu kupiono 10 defibrylatorów, które następnie rozmieszczono w wielu punktach użyteczności publicznej na terenie całego miasta. Ponadto przeszkolono 210 osób z udzielania pierwszej pomocy i z obsługi tych urządzeń. W tej grupie znaleźli się urzędnicy, nauczyciele, bibliotekarki, pracownicy miejskich jednostek, a także choćby strażnicy miejscy czy młodzież.

Dziękuję za przeszkolenie wielu osób, co w przyszłości może mieć ogromne znaczenie dla ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców, ale też kuracjuszy i gości. Z uwagi na fakt, że pierwsze minuty są najważniejsze dla ratowania człowieka, wyposażenie wielu miejsc w profesjonalny sprzęt ratujący życie jest ogromnym osiągnięciem dla miasta – podkreśla Marek Feoruk, burmistrz Szczawna-Zdroju.

Fot. użyczone (UM Szczawno-Zdrój/Paweł Danielak)

25 stycznia 2019

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica