Na sygnale, Polecamy

Dwóch mężczyzn stanie przed sądem za liczne kradzieże

Włamywali się do pomieszczeń gospodarczych oraz do piwnic i kradli wartościowe rzeczy, m.in. elektronarzędzia, akumulatory, felgi aluminiowe oraz elementy miedziane. Jeden z mężczyzn w wieku 18 lat jest wychowankiem Zakładu Poprawczego w Jerzmanicach-Zdroju. Drugi ze sprawców, 31-latekm został zatrzymany w zeszłą środę przez wałbrzyskich policjantów.

areszt_1-15

Funkcjonariusze obu mężczyznom udowodnili między innymi dokonanie 9 czerwca tego roku kradzieży z włamaniem do baraku budowlanego przy ul. Kościelnej w Wałbrzychu, skąd przestępcy ukradli młoto-wiertarkę oraz przedłużacz bębnowy o łącznej wartości około 1150 zł. Innym przestępstwem była kradzież z włamaniem do piwnicy przy ul. Słowackiego w Wałbrzychu w dniu 22 czerwca. Stamtąd sprawcy ukradli skrzynkę z miedzianymi kształtkami, piec gazowy oraz komplet wierteł o łącznej wartości około 3 tys. zł.

W toku przeprowadzonych czynności procesowych 18-latkowi postawiono łącznie trzy zarzuty kradzieży z włamaniami oraz jeden zarzut samej kradzieży, natomiast 31-latek odpowie za 15 kradzieży z włamaniami i za jedną kradzież. Obaj mężczyźni złożyli wyjaśnienia i przyznali się do popełnionych czynów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Fot. ilustracyjne

11 listopada 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica