Aktualności, FOTOGALERIE, Polecamy

Dzieci zginęły pod gruzami w Świebodzicach

Zbieramy informacje związane z katastrofą budowlaną, do której doszło dziś rano w Świebodzicach. Ok. godz. 9:00 zawalił się budynek przy ul. Krasickiego. Jak dotąd spod gruzów wydobyto 7 osób. Trzy z nich nie żyją w tym dwie dziewczynki w wieku szkolny. Pozostałych przetransportowano do szpitali w całym województwie. Poszukiwane są kolejne 4 osoby, które mogą znajdować się pod zwałowiskiem.  

katastrofa_glowne

Z informacji posiadanych przez służby ratownicze, a które przekazał wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak, ekipy poszukują jeszcze 4 osób, które prawdopodobnie znajdują się pod gruzami. Do ich namierzenia używany jest sprzęt nasłuchowy oraz psy tropiące. Na razie nie zarejestrowano żadnych sygnałów. Również psy niczego nie wyczuwają.

Jak dotąd z zawalonego budynku wydobyło 7 osób. Trzy z nich nie przeżyły katastrofy w tym dwie dziewczynki w wieku szkolnym oraz osoba dorosła. Czworo innych poszkodowanych udało się wyciągnąć żywych. Dorosła kobieta i nastoletni chłopak trafili do szpitala w Świebodzicach. Dziecko z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi przewieziono  do szpitala we Wrocławiu, a do placówki w Świdnicy trafiła czwarta poszkodowana osoba. Według strażaków w chwili katastrofy w budynku przy ul. Krasickiego przebywało prawdopodobnie 15 lokatorów. Troje z nich (cała rodzina) wyszło z domu na zakupy przed zawaleniem się kamienicy.

Cały czas trwa akcja ratownicza. Na miejscu pracują 23 zastępy straży pożarnej oraz grupy poszukiwawcze z Wałbrzycha i Wrocławia. Do dyspozycji mają nowoczesny sprzęt nasłuchowy, kamery termowizyjne, psy tropiące, a także śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Fot. (red)

8 kwietnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica