Polecamy, Sport

Dzieje się w zapaśniczym światku

W miniony weekend sportowcy spod znaku Herosa nie mieli prawa narzekać na nudę. Międzywojewódzkie zawody młodziczek w Tychach oraz turniej dla dzieci w Czarnym Borze, to imprezy, w których wystartowali młodzi zawodnicy.

Podczas międzywojewódzkich mistrzostw młodziczek w Tychach zaprezentowała się Aleksandra Lewczyńska (Heros), która zdobyła brązowy medal w wadze do 50 kg. Nasza zapaśniczka zmagania rozpoczęła od zwycięstwa z Moniką Bettin (Hutnik Pieńsk), a następnie pokonała Oliwię Rożek (Slavia Ruda Śląska) – obie przeciwniczki położyła na łopatki. W kolejnej walce, półfinałowej, Lewczyńska przegrała z zawodniczką klubu Olimpia Cieszków, także przez położenie na plecy. Podopiecznej Dariusza Piaskowskiego pozostała walka o brązowy medal. W tym pojedynku – z Natalią Pałką (Slavia Ruda Śląska) Heroska nie popełniła już żadnego błędu i spokojnie zwyciężyła na punkty 4:0, dzięki czemu stanęła na najniższym stopniu podium w tej imprezie.
Z kolei w minioną sobotę to Heros Czarny Bór zorganizował turniej u siebie. Impreza pod nazwą Turniej Sprawności Zapaśniczej odbywała się w ramach projektu „Łączy nas sport – czarnoborski weekend z zapasami i biathlonem”, dofinansowanego z budżetu województwa dolnośląskiego Aktywny Dolny Śląsk. W zawodach wzięły udział przede wszystkim dzieci w wieku 4-10 lat, ale także i niektóre dzielne 3-latki postanowiły spróbować swoich sił w pokonaniu toru przeszkód! Wśród uczestników były także najmłodsze reprezentantki Aresa Wałbrzych – z grup treningowych na Podgórzu i Sobięcinie, a także dzieci z terenu gminy Czarny Bór, z Boguszowa czy Kamiennej Góry. W imprezie mogło wziąć udział każde chętne dziecko. Rywalizacja rozgrywała się w kilku kategoriach wagowych, najniższa była waga 18 kg, a najwyższa 42 kg.
Wszyscy świetnie się bawili i zawzięcie walczyli o medale, które na koniec zmagań wręczała brązowa medalistka mistrzostw świata juniorek w zapasach kobiet z 2011 roku – Ilona Omilusik, wychowanka i reprezentantka Herosa Czarny Bór.
Fot. użyczone

5 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica