Aktualności, Polecamy

Dzień Dziecka w Książu

To święto najmłodszych turystów, właśnie dlatego w Zamku Książ zaplanowano dla nich mnóstwo atrakcji na 1, 2 i 3 czerwca! Plac zabaw, zaczarowane zwiedzanie z zagadkami, poszukiwanie pereł i cukierków – zabawie nie będzie końca!

Przez trzy dni 1-3 czerwca specjalną atrakcją będzie „Zaczarowane zwiedzanie” dla najmłodszych: każdego dnia, godz. 11:00 i 15:00 – grupy dla dzieci w wieku 4- 7 lat. W programie: Baśniowy Książ, czyli prezentacja z zamkowymi legendami i baśniami w Kąciku Małego Odkrywcy Tajemnic, Zostań księżniczką/rycerzem, czyli składanie i ozdabianie koron i szyszaków (zajęcia plastyczne), Poszukiwanie pereł i cukierków, czyli zwiedzanie z zagadkami nieudostępnianych dziennie pomieszczeń: Baroki – Strachy – Skałka Szczęścia – dawne piwnice Hochbergów (poziom -2). Czas zwiedzania: do 60 minut. Cena: 35 zł/osoba.

W ramach zwiedzania wszystkie dzieci otrzymają pakiet „Małego Odkrywcy Tajemnic”, w którym znajdują się: worek/plecak, kolorowanki, kredki zamkowe, notes i długopis szkolny, mapki zamkowe z legendami oraz specjalny zamkowy quest! Dla osób, które go rozwiążą przewidziano dodatkową niespodziankę.

Ważne: na 1 dziecko w wieku 4-7 lat może przypadać maksymalnie 1 osoba dorosła! Informujemy, że liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona! Dla dzieci w wieku 8-12 lat przygotowano specjalne zwiedzanie pełne wyzwań. 1, 2 i 3 czerwca o godz.: 12.00 i 16.00 dzieci wyruszą na zamkową przygodę! W programie: Jak się bawiły dzieci w XX wieku na zamku – wprowadzenie do historii zamku, prezentacje dot. dzieci Hochbergów oraz sekretów zamkowych, Stwórz własną odznakę – tworzenie odznak rycerskich, malowanie twarzy, Odkrywanie zamkowych tajemnic, czyli zwiedzanie z zagadkami, poszukiwanie cukierków i legendarnych pereł księżnej Daisy. W ramach zwiedzania nieustraszeni odkrywcy przejdą przez: III piętro aż do dawnej kuchni Hochbergów – Strachy – Skałka Szczęścia – tunel na poziomie -2. Czas zwiedzania: 70 minut

Cena: 35 zł/osoba. W starszych grupach na zwiedzanie zapraszane są same dzieci, bez towarzystwa rodziców.

Dodatkowo 1 czerwca na Dziedzińcu Honorowym prawdziwy zamkowy Plac Zabaw dla dzieci, a tam w godz. 10:00- 16:00 strefa zabaw, a w niej mała dmuchana zjeżdżalnia, puszczanie baniek, tunele animacyjne, wielkie klocki i Miś Tripek, zabawy z chustą Klanzy. Wstęp na plac zabaw jest wolny! Szczegóły na stronie: www.ksiaz.walbrzych.pl.

Fot. użyczone (Zamek Książ)

29 maja 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica