Aktualności, Polecamy

Dziesiątki milionów dla przedsiębiorców

Ponad 800 firm powstanie na Dolnym Śląsku. Ich pomysłodawcy otrzymają z funduszy unijnych bezzwrotną dotację w wysokości 24 tys. zł. Nawet drugie tyle przez rok będą mogli dostać w ramach dodatkowej pomocy po uruchomieniu działalności.

W wałbrzyskiej Starej Kopalni, Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy dokonał rozstrzygnięcia konkursu. W podpisaniu umów wzięli udział autorzy zwycięskich projektów. Dzięki temu prawie 46 mln zł zostanie przeznaczonych na wsparcie nowych firm w całym województwie.

– W ramach działania 11 beneficjentów podejmie się zadania mającego na celu przyznanie osobom bezrobotnym powyżej 30 roku życia i osobom nieaktywnym zawodowo, dotacji na założenie firmy. Są to projekty w ramach których przede wszystkim ocenia się predyspozycje osoby do prowadzenia działalności, w następnej kolejności otrzymuje ona niezbędne wsparcie szkoleniowe i doradcze do założenia własnego biznesu, później otrzymuje dotację, a przez kolejne 12 miesięcy taka osoba otrzymuje jeszcze wsparcie pomostowe – mówi Bartosz Kotecki, wicedyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W wyniku najnowszego konkursu DWUP powstaną co najmniej 824 firmy, a ich właściciele będą mogli liczyć na bezzwrotną dotację w wysokości 23-25 tys. zł, ale również wsparcie pomostowe – od 1,2 do 2 tys. zł miesięcznie przez rok, które można przeznaczyć na pokrycie opłat związanych z prowadzeniem biznesu m.in. składki na ubezpieczenia, czynsz, czy też opłaty za media. Fundusze będzie można wydać również np. na usługi księgowe, prawne, czy też promocję.

Fot. (red)

3 grudnia 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica