Dziewczyny walczyły jak lwice

W tegorocznym turnieju zapaśniczym Czarny Bór Open zmagały się 304 zawodniczki z 14 krajów – Polski, Austrii, Białorusi, Chorwacji, Czech, Estonii, Francji, Litwy, Łotwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, Węgier i Włoch. W ramach imprezy odbył się też Puchar Polski seniorek i kadetek, a zapaśniczki walczyły w 3 kategoriach wiekowych.

W Pucharze Polski seniorek wzięło udział 89 zawodniczek, a w Pucharze Polski kadetek i w grupie młodziczek było ich 215. Polki wywalczyły tylko 5 medali na 32 możliwe do zdobycia krążki wśród seniorek.

Brąz dla Herosa Czarny Bór w grupie wiekowej młodziczek zdobyła Aleksandra Lewczyńska (42 kg). Julia Molińska w kadetkach (60 kg, Ares Wałbrzych) dwie walki wygrała i dwie przegrała i ostatecznie zajęła 8 miejsce, jednak zaprezentowała się nieźle jak na krótki staż treningowy wśród wielu znakomitości.

Wszystko o tegorocznym turnieju Czarny Bór Open w najbliższym wydaniu Tygodnika Wałbrzyskiego. Szukajcie naszej gazety w kioskach od poniedziałku, 11 grudnia.