Dziewiąty Biegowy Turniej Rycerski już historyczny

Zakończyła się jedna z najtrudniejszych imprez biegowych tegorocznego cyklu „Grand Prix Idol 2012” – dwudniowy „IX Biegowy Turniej Rycerski”. W łącznej klasyfikacji zwyciężyli: Halina Szczęsna-Radzikowska ze Świdnicy i Robert Kubiak z Jedliny-Zdroju.

Pierwszego dnia rywalizowano w biegu „Tarasy i Schody Zamku Książ”. W niedzielę na uczestników czekało wielkie wyzwanie. W strugach deszczu zawodnicy zmagali się z 10-kilometrową trasą w okolicach ruin starego zamku. Wśród mężczyzn zwyciężył Robert Kubiak, a na nieco krótszej trasie u pań triumfowała Halina Szczęsna-Radzikowska.

Zakończenie „IX Biegowego Turnieju Rycerskiego” odbyło się na dziedzińcu starego Książa. Łącznie w ciągu 2 dni zawodów na trasach pojawiło się 70 uczestników. W klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Robert Kubiak z Jedliny-Zdroju. Drugi ze strata 6 sek. uplasował się Piotr Holly z Wałbrzycha, a trzeci Patryk Łazarski również z Wałbrzycha. Wśród pań bezkonkurencyjna była Halina Szczęsna-Radzikowska ze Świdnicy. Drugie miejsce na podium w łącznej klasyfikacji zajęła Katarzyna Chomiak z Jedliny-Zdroju, a trzecie wałbrzyszanka, Anna Pernej. Imprezę pomogli zorganizować i wsparli finansowo: Przedsiębiorstwo Zamek Książ, firmy Camela i McDonalds, Marcco, Stanisław Stereżyło PSP nr 6 oraz OSiR Wałbrzych.