Kultura, Polecamy

Dziki i Machalica

Każdy znajdzie coś dla siebie podczas zbliżających się dni w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu. Szaniawski pokaże premierę spektaklu „Dziki”, na cenie zobaczymy też recital Piotra Machalicy, który będzie swoistym hołdem złożonym Wojciechowi Młynarskiemu.

Premiera „Dziki”
Reżyseria: Klaudia Hartung-Wójciak
Tekst: Klaudia Hartung-Wójciak wraz z zespołem aktorskim na podstawie improwizacji i z inspiracji książką „Dzikus” Davida Almonda i Dave’a McKeana
Działania pedagogiczne i dramaturgia: Dorota Kowalkowska
Kostiumy i scenografia: Hanka Podraza
Muzyka: Piotr Peszat
Przygotowanie wokalne: Anna Mansfeld
Współpraca i konsultacje pedagogiczno-psychologiczne: Małgorzata Simm, Maciej Jonek
Obsada: Dorota Furmaniuk, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Mateusz Flis, Ryszard Węgrzyn oraz Chór Seniorów w składzie: Joanna Luklińska, Dorota Witkowska, Ryszard Godlewski, Zbigniew Sowiński, Barbara Stefanowicz, Stanisław Sudak
„Dziki” to muzyczne horror story dla dzieci i młodzieży, oparte na improwizacjach aktorskich i Symfonii Wiosennej Benjamina Brittena. Jest to opowieść performatywna o 12-letnim Benjaminie, którego ojciec (zjedzony przez raka, rekiny czy inne niebezpieczne zwierzęta) umiera. W obliczu straty chłopiec zaczyna pisać opowiadanie, ale nie o księżniczkach, czarodziejkach z księżyca lub planetach, gdzie wszyscy żyją długo i szczęśliwie, ale o Dzikusie, który wyłazi nocą, by żywić się upolowanymi resztkami i insektami, burząc spokój miasteczka.
Po każdym spektaklu odbędzie się warsztat pedagogiczno-teatralny. Spektakl skierowany jest do widzów w wieku 11-15 lat zostanie zaprezentowany 22 razy w szkołach w Wałbrzychu i regionie.
Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Współfinansowanie ze środków z budżetu Województwa Dolnośląskiego.
Premiera: 4 października 2018, godz. 18.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu
Piotr Machalica w ramach cyklu „Goście Szaniawskiego” w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu wystąpi 7 października o godz. 18:00 na Dużej Scenie. Zobaczymy tego znanego aktora w recitalu „Mój ulubiony Młynarski”
Spektakl-hołd składany Młynarskiemu przez Piotra Machalicę. Koncert (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie z utworów, które wyszły spod pióra Młynarskiego. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.
Rezerwacja biletów: Biuro Współpracy z Publicznością / tel. 74 648 83 01 (do 03); www.bilety.teatr.walbrzych.pl. Więcej na www.teatr.walbrzych.pl.
Fot. użyczone/Kasia Chmura

4 października 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica