Aglomeracja Wałbrzyska, Polecamy, Walim

E-urząd już działa

Od nowego roku w Urzędzie Gminy w Walimiu obowiązuje elektroniczny system usług. To mnóstwo korzyści nie tylko dla urzędników, ale przede wszystkim mieszkańców. Dzięki nowemu rozwiązaniu każdy kto będzie musiał załatwić urzędową sprawę, będzie mógł to zrobić wygodnie z domu lub z dowolnego miejsca np. z telefonu komórkowego posiadającego dostęp do internetu.

– To doskonałe rozwiązanie dla osób niepełnosprawnych, mających trudności z poruszaniem się, ale również dla tych, którzy pracują w godzinach funkcjonowania urzędu i zwyczajnie nie dysponują czasem na załatwianie formalności urzędowych – mówi Adam Hausman, wójt Walimia. – W dzisiejszych czasach wiele osób ma dostęp do komputera i internetu, a to pozwala na rejestrację w e-usługach i możliwość załatwiania swoich spraw z domu przez całą dobę i w każdy dzień tygodnia. Również w weekend – dodaje Aleksandra Ignaszak, sekretarz gminy i jednocześnie koordynator ds. systemu EZD.

System umożliwia choćby podgląd na jakim etapie znajduje się sprawa, czy pozwala na zlecenie płatności elektronicznie.

Zmiany od stycznia 2018 roku objęły też pracę urzędników. Został wprowadzony system elektronicznego zarządzania dokumentacją – EZD, który pozwala na prowadzenie spraw „bez papieru”, co znacznie ułatwia pracę i pozwala zaoszczędzić czas oraz pieniądze.

–Wszyscy pracownicy przeszli szkolenie, jednak początek roku będzie egzaminem. Wszyscy będziemy się uczyć, będziemy musieli zmienić wieloletnie przyzwyczajenia. To dla nas wszystkich coś nowego, w związku z czym liczymy na przychylność i cierpliwość mieszkańców w pierwszych miesiącach działania systemu – podkreśla wójt.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu e-usług publicznych w gminie Walim. Jej koszt to około 415 tys. zł z czego ponad 80 proc. pochodzi z dofinansowania.

Fot. użyczone (UG Walim)

8 stycznia 2018

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cheap prom dresses, cartier love bracelet replica uk, Christian Louboutin Replica, christian louboutin replica, hermes bracelet replica, cartier love bracelet replica cartier love bracelet replica